Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Autorka ekspertyzy na temat TVN jest jednocześnie ekspertką zatrudnioną w KRRiT

(fot. pixabay.com)

Janusz Kawecki - członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - potwierdził, że autorką ekspertyzy na podstawie, której podjęto decyzję o karze dla TVN jest dr Hanna Karp. Ekspertka jest zatrudniona w gabinecie Kaweckiego.

KRRiT do tej pory nie opublikowała ekspertyzy na podstawie której Rada zdecydowała o nałożeniu na TVN grzywny za relacjonowanie wydarzeń pod Sejmem w grudniu 2016 roku. Członek Rady Janusz Kawecki potwierdził "Presserwisowi" wcześniejsze doniesienia mediów, że ekspertyzę wykonała dr Hanna Karp, wykładowczyni w WSKSiM w Toruniu, stała komentatorka "Naszego Dziennika" i Telewizji Trwam.

Jednocześnie Kawecki w mailu przesłanym do redakcji Press.pl i "Presserwisu" poinformował, że doktor Karp zatrudniona jest "w jego gabinecie na stanowisku eksperta". "Przy podjęciu decyzji o zatrudnieniu brałem pod uwagę wiedzę pani dr Karp i doświadczenie w zakresie mediów" - napisał Kawecki, który sugeruje, że media prowadzą "nagonkę na tę wysokiej klasy specjalistkę". "Bardzo więc proszę o zrezygnowanie z dalszego *napastowania* pracownika-eksperta zatrudnionego w moim gabinecie" - dodaje Kawecki.

Więcej w poniedziałkowym (18.12) wydaniu "Presserwisu".

(Mackuch, 16.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne organizacje protestują w sprawie kary dla TVN

(fot. pixabay.com)

Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje o uchylenie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaraniu TVN SA. Zaniepokojona jest także Izba Wydawców Prasy.

Według SWS decyzja o nałożeniu przez KRRiT kary na nadawcę TVN 24 budzi wielką obawę co do przyszłości wolności słowa w Polsce, bo o naruszaniu tej wolności powinny decydować wyroki sądowe, a nie decyzje administracyjne. "Zgadzając się z oceną, że wzywanie za pomocą mediów do działań sprzecznych z prawem musi spotkać się z reakcją, wyrazić musimy swój sprzeciw. Wynika on z niepokoju, czy tego typu działanie nie będzie służyło do wywierania nacisku na zmianę linii programowej poszczególnych stacji, a także ograniczeniu swobody wypowiedzi w mediach elektronicznych" - pisze w swojej uchwale zarząd SWS.

Z kolei według zarządu Izby Wydawców Prasy kara nałożona na TVN "budzi uzasadnione obawy, że celem tego działania jest wywołanie efektu mrożącego, który w przyszłości będzie się objawiał zwiększoną autocenzurą". Zdaniem IWP może to pozbawić społeczeństwo możliwości otrzymywania wszechstronnego i zróżnicowanego przekazu informacyjnego.

KRRiT 11 grudnia br. zdecydowała o nałożeniu kary w wysokości 1,479 mln zł na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w sejmie i przed sejmem z grudnia 2016 roku. Według Krajowej Rady nadawca naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu". TVN SA uznała decyzję Krajowej Rady za bezpodstawną i zapowiedziała odwołanie się od niej do Sądu Okręgowego w Warszawie.


(PM, PAP, 18.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo