Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Springer z dużym zyskiem sprzedał kobiecy e-serwis

(fot. aufeminin.com)

Koncern medialny Axel Springer sprzedał większościowy pakiet udziałów w kobiecym serwisie internetowym Aufeminin.

Wartość transakcji obejmującej 78 proc. udziałów w grupie Aufeminin to 286 mln euro. Nabywcą jest francuski nadawca telewizyjny TF1.

Springer zainwestował w Aufeminin w 2007 roku, płacąc za swój pakiet udziałów 215 mln euro. Skierowany do kobiet serwis jest obecny na ponad 20 rynkach, m.in. w Polsce (Ofeminin.pl).

(LL, 16.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Poseł PO alarmuje, że rząd chce wprowadzić cenzurę w internecie

(fot. pixabay.com)

Poseł Arkadiusz Marchewka (Platforma Obywatelska) opublikował fragment projektu nowej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Wynika z niego, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może uzyskać narzędzia do cenzurowania internetu. Prawnicy studzą emocje.

Obawy posła wywołało dopisanie do ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zdania, które miało pomóc w walce z postprawdą: "Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest krajowym punktem kontaktowym w zakresie usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach środków społecznego przekazu". 

- Do tej pory KRRiT nie miała wpływu na to, co się dzieje w internecie. Pod przykrywką walki z fake newsami, na które pewnie trzeba znaleźć jakiś sposób, mogą być wprowadzone zapisy, które dadzą KRRiT nieznane dotychczas kompetencje, co będzie pewnego rodzaju zagrożeniem - mówi poseł Arkadiusz Marchewka. - Powstaje pytanie: dlaczego i po co akurat KRRiT miałaby się zajmować polskim internetem? Moim zdaniem to niepokojące - dodaje polityk. Parlamentarzysta na Twitterze połączył proponowane uprawnienia Rady z karą dla stacji TVN: "Najpierw kara dla @tvn24, później cenzura Internetu? Po co taka rola #KRRiT? (...)".

Prawnik Karol Laskowski, counsel w warszawskiej kancelarii Dentons, studzi emocje. - Ja bym nie mieszał tutaj dwóch wątków. Kara nałożona przez KRRiT na TVN to jedna sprawa. Natomiast ogólny problem, czyli walka z fake newsami, to druga rzecz. To, co jest rzeczywiście niepokojące, to włączenie KRRiT jako regulatora, który miałby coraz szersze kompetencje, jeśli chodzi o internet - mówi Laskowski. - Komisja Europejska prowadzi obecnie szerokie konsultacje społeczne, w jaki sposób walkę z fake newsami uregulować. Ten sam problem widzi także Polska, stąd zapewne plany zmian w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Warto byłoby poczekać na stanowisko Komisji Europejskiej i wynik jej konsultacji, aby kierunek regulacyjny był spójny z europejskim - dodaje Laskowski.

Obawy o to, że internet w Polsce zostanie ocenzurowany, zdecydowanie odrzuca Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji. - Nie rozumiem, kto i dlaczego miałby internet cenzurować. To jest jakiś absurd - mówi Manys. - Polska to nie Chiny. Nie wiem nawet, jak można sobie wyobrazić cenzurę internetu - dodaje rzecznik. Zapewnia, że w ministerstwie trwają prace koncepcyjne nad zmianą prawa, która mogłaby zabezpieczyć wolność słowa w internecie, również jeśli chodzi o serwisy społecznościowe.


(PM, 18.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo