Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Men's Health" liderem wśród magazynów dla mężczyzn

Liderem pod względem sprzedaż po trzech kwartałach 2017 roku w segmencie miesięczników dla mężczyzn był "Men's Health" (Motor-Presse Polska) - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

"Men's Health" w okresie od stycznia do września br. zanotował średnią sprzedaż 37 922 egz., co oznacza spadek o 17,08 proc. w stosunku do tego samego okresu ub.r. Na kolejnych miejscach były: "Playboy" (Marquard Media Polska) - 26 692 egz. (spadek o 7,95 proc.), "Logo" (Agora SA) – 19 416 egz. (spadek o 15,75 proc.) i "CKM - Czasopismo Każdego Mężczyzny" - 18 780 egz. (spadek o 9,97 proc.).

(JOK, 15.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Dymek składa do sądu pozew przeciwko "Codziennikowi Feministycznemu"

Jakub Dymek odrzuca oskarżenia dotyczące molestowania (fot. Simona Supino/"Press")

Jakub Dymek, publicysta "Krytyki Politycznej", składa do sądu pozew przeciwko  "Codziennikowi Feministycznemu". Według naszych informacji wydawca "Krytyki Politycznej" (Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego) być może powoła specjalną komisję, która wyjaśni zarzuty stawiane Dymkowi przez dziennikarki "Codziennika Feministycznego". 

Jakub Dymek, publicysta "Krytyki Politycznej", i Michał Wybieralski, szef wydawców Wyborcza.pl, zostali oskarżeni o molestowanie seksualne przez autorki artykułu "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo". Tekst ukazał się 27 listopada br. w serwisie Codziennikfeministyczny.pl. Obaj publicyści zostali zawieszeni w pełnionych obowiązkach przez swoje redakcje.

- 15 grudnia br. składam do sądu pozew o zniesławienie przeciwko "Codziennikowi Feministycznemu", czyli zgodnie z praktyką prawa cywilnego przeciwko wszystkim podpisanym pod tekstem autorkom i redaktorce naczelnej - mówi Jakub Dymek.  Publicysta żąda przeprosin w trzech serwisach: Codziennikfeministyczny.pl, Krytykapolityczna.pl oraz Gazeta.pl. Występuje także o zadośćuczynienie finansowe. Według nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wydawca "Krytyki Politycznej" planuje powołanie komisji, która ma się zająć wyjaśnieniem sprawy Dymka. Tych informacji nie potwierdza Agnieszka Wiśniewska, redaktor naczelna serwisu Krytykapolityczna.pl. W mailu przesłanym do "Presserwisu" wyjaśnia, że powołanie komisji może nastąpić tylko w sytuacji "gdyby doszło do przypadków dyskryminacji w miejscu pracy". Wówczas "sprawa trafi do komisji, która wysłuchuje stron, zapoznaje się z ewentualną dokumentacją i przedstawia swoje wnioski zawierające rozstrzygnięcie co do zasadności zgłoszenia" - pisze Wiśniewska.
- Nie jestem etatowym pracownikiem "Krytyki". Pomówienia, które mnie dotyczą, nie wiązały się z miejscem pracy. Gdy dostanę wezwanie do stawienia się przed komisją, decyzję skonsultuję z moimi prawnikami - mówi Dymek.
Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", powołała już specjalną komisję do wyjaśnienia oskarżeń dotyczących dziennikarza Michała Wybieralskiego.

(Mackuch, 16.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY