Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMN i KRRiT zaniepokojone atakami na dziennikarzy

(fot. Screen z Youtube)

Rada Mediów Narodowych i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji są zaniepokojone atakami na dziennikarzy, szczególnie Telewizji Polskiej. 14 grudnia br. RMN i KRRiT wydały oświadczenia w tej sprawie.  

"W ostatnich tygodniach doszło do kilku szczególnie chuligańskich ataków na pracowników Telewizji Polskiej" - przypomina w swoim oświadczeniu RMN i apeluje do uczestników życia publicznego w Polsce "o stanowczy protest przeciw atakom wobec dziennikarzy". Według RMN nie są to sporadyczne działania, "tylko przyjęta przez polityków opozycji - szczególnie Platformy Obywatelskiej - metoda, mająca na celu odebranie wiarygodności dziennikarzom oraz zastraszenie tych, którzy chcieliby wykonywać swój zawód w sposób niezależny" - czytamy w oświadczeniu Rady. Podobne oświadczenie wydała KRRiT. "W związku z narastającą agresją wobec dziennikarzy mediów publicznych zwracamy się do wszystkich uczestników życia publicznego, a zwłaszcza do mediów, aby nie podsycać złych emocji; w przestrzeni publicznej jest miejsce dla sporu, ale nie ma zgody na agresję i przemoc" - czytamy w oświadczeniu KRRiT. 

Oba oświadczenia związane są incydentem, do którego doszło 8 grudnia br. pod sejmem, gdzie manifestowali Obywatele RP.  Podczas relacji dziennikarka TVP była obrażana przez osoby z tłumu. W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.


(PAP, Mackuch, 15.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN uruchomi angielskojęzyczny kanał informacyjny?

(fot. pixabay.com)

Grupa TVN może stworzyć kanał informacyjny na wzór TVN 24, ale nadawany w języku angielskim.

Z informacji serwisu Dziennik.pl wynika, że Grupa TVN rozważa uruchomienie kolejnej stacji informacyjnej, tym razem nadawanej w języku angielskim. Nowy kanał miałby przede wszystkim prezentować to, co dzieje się w Polsce. Przypomnijmy, że podobne plany ma Telewizja Polska, która pracuje nad własnym programem, nazywanym w branży medialnej "Poland 24".

Dziennik.pl podaje, że ostateczna decyzja, czy projekt będzie realizowany, zapadnie na początku przyszłego roku.

W naszym kraju działają już media anglojęzyczne - np. Polskie Radio prowadzi serwis internetowy Thenews.pl i emituje audycje w ramach Polskiego Radia dla Zagranicy. Polska Agencja Prasowa oferuje część swoich depesz po angielsku, sprzedaje też anglojęzyczny serwis biznesowy Market Insider.


(CP, 15.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY