Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kino Polska TV stanie się jedynym właścicielem nadawcy Zoom TV

(fot. Screen z Youtube)

Kino Polska TV SA za 10 mln zł przejmie pozostałe udziały w spółce Cable Television Networks & Partners, nadawcy telewizji naziemnej Zoom TV.

Kino Polska TV SA kupi 23 stycznia 2018 roku 30 proc. udziałów w spółce od Fundacji "Piksel", należącej do Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

- Realizujemy umowę inwestycyjną, która była zawarta przed przystąpieniem do projektu - tłumaczy Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Porozumienie zakładało, że docelowo Kino Polska TV obejmie wszystkie udziały w Cable Television Networks & Partners. Spółka zwiększała udziały stopniowo, w transzach, dotychczas miała 70 proc.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV, zaznacza, że spółka dalej zamierza współpracować z PIKE. - Nie będziemy obciążeni wymogiem, by 30 procent kontentu pochodziło od partnera. Jeśli będzie nam komercyjnie pasowało, będziemy korzystać z ich programów - informuje prezes Kisielewski.

Na razie przedstawiciel PIKE ma pozostać w zarządzie Cable Television Networks & Partners.

Zoom TV nadaje od 25 października ub.r. Kanał dostępny jest na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, a także w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.


(KOZ, 15.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMN i KRRiT zaniepokojone atakami na dziennikarzy

(fot. Screen z Youtube)

Rada Mediów Narodowych i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji są zaniepokojone atakami na dziennikarzy, szczególnie Telewizji Polskiej. 14 grudnia br. RMN i KRRiT wydały oświadczenia w tej sprawie.  

"W ostatnich tygodniach doszło do kilku szczególnie chuligańskich ataków na pracowników Telewizji Polskiej" - przypomina w swoim oświadczeniu RMN i apeluje do uczestników życia publicznego w Polsce "o stanowczy protest przeciw atakom wobec dziennikarzy". Według RMN nie są to sporadyczne działania, "tylko przyjęta przez polityków opozycji - szczególnie Platformy Obywatelskiej - metoda, mająca na celu odebranie wiarygodności dziennikarzom oraz zastraszenie tych, którzy chcieliby wykonywać swój zawód w sposób niezależny" - czytamy w oświadczeniu Rady. Podobne oświadczenie wydała KRRiT. "W związku z narastającą agresją wobec dziennikarzy mediów publicznych zwracamy się do wszystkich uczestników życia publicznego, a zwłaszcza do mediów, aby nie podsycać złych emocji; w przestrzeni publicznej jest miejsce dla sporu, ale nie ma zgody na agresję i przemoc" - czytamy w oświadczeniu KRRiT. 

Oba oświadczenia związane są incydentem, do którego doszło 8 grudnia br. pod sejmem, gdzie manifestowali Obywatele RP.  Podczas relacji dziennikarka TVP była obrażana przez osoby z tłumu. W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.


(PAP, Mackuch, 15.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo