Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Opóźnia się wspólny program TV Republika i Radia Wnet

Opóźnia się premiera wspólnego porannego programu TV Republika i internetowego Radia Wnet. Naczelna TV Republika Dorota Kania zapewnia, że audycja ruszy.

Dorota Kania pod koniec października br. mówiła, że wspólny program trafi na antenę w połowie listopada. Do tej pory programu jednak nie ma. – Na pewno ruszy – zapewnia Kania. Nie podaje jednak kiedy. – Prace są zaawansowane. Trwa przebudowa studia Radia Wnet, które musi być przystosowane do emisji telewizyjnej – tłumaczy.
Z Krzysztofem Skowrońskim, twórcą Radia Wnet, nie udało się nam skontaktować.

(KOZ, 14.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kino Polska TV stanie się jedynym właścicielem nadawcy Zoom TV

(fot. Screen z Youtube)

Kino Polska TV SA za 10 mln zł przejmie pozostałe udziały w spółce Cable Television Networks & Partners, nadawcy telewizji naziemnej Zoom TV.

Kino Polska TV SA kupi 23 stycznia 2018 roku 30 proc. udziałów w spółce od Fundacji "Piksel", należącej do Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

- Realizujemy umowę inwestycyjną, która była zawarta przed przystąpieniem do projektu - tłumaczy Jerzy Straszewski, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Porozumienie zakładało, że docelowo Kino Polska TV obejmie wszystkie udziały w Cable Television Networks & Partners. Spółka zwiększała udziały stopniowo, w transzach, dotychczas miała 70 proc.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV, zaznacza, że spółka dalej zamierza współpracować z PIKE. - Nie będziemy obciążeni wymogiem, by 30 procent kontentu pochodziło od partnera. Jeśli będzie nam komercyjnie pasowało, będziemy korzystać z ich programów - informuje prezes Kisielewski.

Na razie przedstawiciel PIKE ma pozostać w zarządzie Cable Television Networks & Partners.

Zoom TV nadaje od 25 października ub.r. Kanał dostępny jest na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, a także w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.


(KOZ, 15.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo