Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Agory odchodzi Monika Lech, dyrektor wydawnicza i programowa Wyborcza.pl

Monika Lech do Agory trafiła w kwietniu ub.r. (fot. materiały prasowe)

Monika Lech, dyrektor wydawnicza i programowa serwisu Wyborcza.pl, odchodzi z Agory. – To w pełni moja decyzja. Po prostu przyszedł czas na zmiany. Nie mam jeszcze sprecyzowanych dalszych planów zawodowych – mówi "Presserwisowi".

Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej", komentuje: - Monika Lech dołączyła do zespołu w momencie, gdy potrzebowaliśmy mocnego wsparcia w zakresie kompetencji cyfrowych.

Stanowisko dyrektor wydawniczej i programowej Wyborcza.pl objęła pod koniec ub.r. Była odpowiedzialna za rozwój serwisów internetowych związanych z ”Gazetą Wyborczą” - Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl i serwisów lokalnych. Do Agory trafiła w kwietniu ub.r. – początkowo jako dyrektor wydawnicza portalu Gazeta.pl.

Monika Lech w latach 2014-2016 była związana z Grupą Onet-RASP, m.in. jako digital publishing director. W latach 2005-2014 z Grupą Onet.pl, m.in. jako dyrektor strony głównej Onet.pl, dyrektor pionu informacji i dyrektor wydawnicza pionu internetowego.

(KOZ, 13.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca kwartalnika "Nowy Obywatel" z nową stroną WWW i siedzibą

Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym pisma jest Remigiusz Okraska (fot. materiały prasowe)

Stowarzyszenie "Obywatele Obywatelom", wydawca pisma o tematyce społecznej "Nowy Obywatel", przygotowuje nową stronę internetową. Chcąc obniżyć koszty, do końca br. przeniesie siedzibę z Łodzi do Katowic.

Prace nad stroną powinny zakończyć się na początku 2018 roku. - Zbieramy fundusze poprzez serwis crowdfundingowy Patronite.pl. Do zorganizowania zbiórki zachęciły nas sukcesy innych wydawców – mówi Michał Juszczak, koordynator w Stowarzyszeniu "Obywatele Obywatelom". Dodaje, że strona ma być dostosowywana technologicznie do nowoczesnych urządzeń.

Wydawca za cel postawił sobie zebranie 3 tys. zł miesięcznie. Już udało się zebrać 80 proc. tej kwoty, a wydawca zyskał 71 patronów, którzy zobowiązali się do comiesięcznego wspierania "Nowego Obywatela".

- Z zebranych pieniędzy planujemy także wydanie dwóch numerów – mówi Michał Juszczak.

W ramach cięcia kosztów stowarzyszenie przeniesie siedzibę z Łodzi do Katowic. "Nowy Obywatel" to kwartalnik, który ukazuje się na rynku od 2011 roku. Jest kontynuacją wydawanego w latach 2000-2010 tytułu "Obywatel". Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym pisma jest Remigiusz Okraska. Kwartalnik kosztuje 15 zł. W zależności od numeru ma 140-150 stron. Jest dostępny w Empikach oraz na stronie Nowyobywatel.pl.

(JOK, 13.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo