Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Bojanowski Dziennikarzem Roku

(Fot. Adam Guz)

Wojciech Bojanowski z TVN głosami 72 redakcji został wybrany Dziennikarzem Roku 2017.

”Było wiele powodów, dla których wygrał. Pisaliście o nich w nominacjach: za niestrudzone podążanie za tropem i zachowanie standardów, także w obliczu nacisków ze strony organów ścigania; za bezkompromisowość w podejmowaniu tematów, które władze chcą ukryć; za przypomnienie, że dziennikarstwo to też ważna moc sprawcza; za stawanie w obronie tajemnicy dziennikarskiej. A jedna redakcja napisała: za najgłośniejszy w tym roku materiał, ale też za wcześniejsze dokonania dziennikarskie, w tym świetne reportaże z Brazylii i Ukrainy” – mówił podczas gali Andrzej Skworz, redaktor naczelny magazynu ”Press”.

Wojciech Bojanowski zdobył najwięcej punktów (163) i wyprzedził: związanego z tygodnikiem ”Sieci Prawny”, ”Dziennikiem Gazetą Prawną” i RMF FM Roberta Mazurka (54 punkty), reporterkę Justynę Kopińską (37 punktów), redaktora naczelnego ”Tygodnika Powszechnego” Piotra Mucharskiego (32 punkty) i Magdalenę Rigamonti z ”Dziennika Gazety Prawnej” (31 punktów).

Tytuł Dziennikarza Roku to nagroda za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Nominacje zgłaszają kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych.

Nagrodą dla Dziennikarza Roku 2017 jest czek równowartości 10 tys. euro, statuetka stalówki zaprojektowana przez Annę Rzeźnik i smartfon Mate 10 Pro od firmy Huawei.

Dotychczas tytuł Dziennikarza Roku zdobyli: Jacek Żakowski (1997), Monika Olejnik (1998), Tomasz Lis (1999), Kamil Durczok (2000), Waldemar Milewicz (2001), Janina Paradowska (2002), Anna Marszałek (2003), Marcin Pawłowski (2004), Justyna Pochanke (2005), Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski (2006), Marcin Kącki i Tomasz Lis (2007), Bogdan Rymanowski (2008), Tomasz Lis (2009), Artur Domosławski (2010), Andrzej Poczobut (2011), Jerzy Jurecki (2012), Mariusz Szczygieł (2013), Piotr Andrusieczko (2014), Konrad Piasecki (2015), Bianka Mikołajewska (2016)

(12.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: wolność słowa

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Departament Stanu: USA zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu TVN

(fot. TVN)

Stany Zjednoczone są zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu prywatnego nadawcy telewizyjnego TVN za domniemane stronnicze relacjonowanie demonstracji pod parlamentem w grudniu ubiegłego roku - oświadczył Departament Stanu USA.

"Wydaje się, że decyzja ta podważa wolność mediów w Polsce, bliskiego sojusznika [USA - przyp.red.] (...) Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji" - podkreślił w komunikacie amerykański resort dyplomacji.

Departament przypomniał słowa sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, że "społeczeństwa zbudowane na dobrym rządzeniu, silnym społeczeństwie obywatelskim i na wolnych oraz dostępnych mediach lepiej prosperują oraz są bardziej stabilne i bezpieczne."

Resort na koniec oświadczenia podsumowuje, że USA są pewne siły i możliwości polskiej demokracji, która zapewni pełne funkcjonowanie demokratycznych instytucji oraz należny im szacunek.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN SA, nadawcę TVN 24, karę 1,48 mln zł (najwyższą w historii KRRiT). Regulator uznał, że stacja - relacjonując w grudniu ub.r. wydarzenia przed sejmem - naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 Ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu. (PAP)

Jury Grand Press wzywa KRRiT do odstąpienia od kary dla TVN 24.

(PAP, 13.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo