Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zespół Outride.rs z Grand Press Digital

(Fot. Adam Guz)

Nagrodę Grand Press Digital 2017 otrzymał zespół projektu Outride.rs.

Outride.rs to innowacyjny projekt dziennikarski, w ramach którego powstają reportaże multimedialne, analizy i relacje z najciekawszych wydarzeń na świecie. Został sfinansowany w ramach crowdfundingu. Każdy z opublikowanych na Outriders.rs materiałów multimedialnych ma indywidualną formę. Nie opiera się na gotowym szablonie czy ogólnodostępnych narzędziach, jest efektem pracy kilku osób (dziennikarza, fotoreportera, redaktora, grafika, programisty). Zespół uzupełniają specjaliści od social mediów. Outride.rs udowadnia, że światowe wydarzenia można relacjonować, nie pracując dla wielkiej redakcji. Oraz że również w internecie potrzebne są wartościowe, przygotowane z precyzją reportaże multimedialne, analizy, relacje i inne formy dziennikarskie, wsparte wiedzą i dobrym warsztatem.

Outride.rs oficjalnie ruszył we wrześniu 2017 roku, lecz już w czerwcu był finalistą Editors’ Lab w Wiedniu. Powstał z inicjatywy Anny i Jakuba Górnickich.

Grand Press Digital to nagroda dla dziennikarza bądź redakcji/zespołu za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Do Grand Press Digital 2017 nominowano również aplikację Onet, serwis Sonar i projekt ”Światła małego miasta”. Zespół Outride.rs dostał czek na 15 tys. zł.

Nominowanych wybrała redakcja magazynu „Press” po zasięgnięciu opinii 22 specjalistów od mediów cyfrowych, przedstawicieli polskich wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji kreatywnych.

Partnerem nagrody Grand Press Digital jest Facebook.


(12.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Wilkowicz z Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego

(Fot. Adam Guz)

Paweł Wilkowicz ze Sport.pl otrzymał Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego.

Paweł Wilkowicz to ekstraklasa wśród dziennikarzy sportowych młodego pokolenia. W mediach tradycyjnych występuje jako ekspert od piłki nożnej i sportów zimowych, w mediach społecznościowych doskonale relacjonuje i trafnie komentuje. Zawsze z taktem i bez zbędnej egzaltacji. Ma ogromną wiedzę o świecie, która pozwala mu poruszać się swobodnie po tematach ze sportem związanych tylko okazjonalnie. Jego cykliczne „Sam na sam” ze sportowcami i trenerami to przykład najwyższej jakości wywiadów wideo w polskim internecie. Zdobył zaufanie nie tylko czytelników, ale też sportowców. To jemu Justyna Kowalczyk opowiedziała o swojej depresji, a Robert Lewandowski autoryzował napisaną przez niego biografię.

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego ustanowił magazyn "Press" w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego w 2015 roku. Otrzymuje ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą.

W trzeciej edycji nagrody nominowani byli również duet Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski oraz Mirosław Żukowski (”Rzeczpospolita”).

Paweł Wilkowicz otrzymał czek na 10 tys. zł i statuetkę – replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup.

Sponsorem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest Bank BGŻ BNP Paribas.

Laureatami nagrody w poprzednich latach byli Stefan Szczepłek („Rzeczpospolita”) i Włodzimierz Szaranowicz (TVP Sport).


(12.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY