Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Orłoś i Andrzej Wrona ambasadorami firmy Lokaty Ziemskie

Maciej Orłoś prowadzi program na portalu WP (fot. screen YouTube/Wirtualna Polska)

Firma Lokaty Ziemskie, zajmująca się na inwestowaniem w grunty nad mazurskimi jeziorami, powierzyła swoją komunikację agencji Kalicińscy.com.

Do zadań agencji należy strategiczna obsługa komunikacji marki we wszystkich kanałach sprzedaży. Ambasadorami marki zostali prezenter Telewizji WP Maciej Orłoś,(który na udział w tej reklamie uzyskał zgodę swojego pracodawcy) i siatkarz Andrzej Wrona.
Agencja ma się zająć prowadzeniem profili w mediach społecznościowych marki i sprawowaniem nadzoru nad komunikacją kampanii sprzedażowych w kanałach digital oraz opieką nad stroną internetową Lokat Ziemskich. Ambasadorzy Lokat Ziemskich wezmą udział w dwóch spotach reklamowych firmy, przygotowanych do internetu. Będą też zaangażowani w działania marki w mediach społecznościowych.
Współpraca Lokat Ziemskich z Kalicisnscy.com została nawiązana bez przetargu, w wyniku rekomendacji.


(AMS, 10.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Studio In Vitro Films oskarża firmę Colian o bezprawne wykorzystywanie spotów

(fot. facebook.com/OranzadaHellena/)

Studio produkcyjne In Vitro Films oskarża firmę Colian o bezprawne wykorzystywanie spotów reklamowych i promocyjnych materiałów drukowanych.

Według zarządu In Vitro Films studio zawarło w lutym br. z agencją Brandman umowę na wyprodukowanie czterech spotów reklamowych dla marki Hellena z portfolio firmy Colian. W trakcie pracy studia In Vitro Films agencja Brandman zakończyła działalność - informowaliśmy o tym w „Presserwisie”. ”Wtedy zaczęły się kłopoty" - relacjonuje w e-mailu zarząd In Vitro Films. "Nie otrzymaliśmy za naszą pracę ostatniej, trzeciej transzy wynagrodzenia i wynagrodzenia za dodatkowe usługi świadczone na rzecz kampanii Helleny, w wysokości łącznie blisko 400 tys. zł. Firma Colian nie poczuwała się do uregulowania tej należności, więc skutecznie odstąpiliśmy od umowy. A to oznacza, że prawa autorskie do spotów są nasze i nikt nie ma prawa ich emitować bez naszej zgody. Tymczasem Colian nie dość, że dopuścił do emisji kolejny, zimowy spot, to jeszcze umieścił na opakowaniach Helleny i innych materiałach drukowanych wizerunek Mikołaja w kostiumie stworzonym na potrzeby spotu”.

Zarząd In Vitro Films oświadczył, że zgłosił naruszenia swoich praw i wystąpił na drogę postępowania sądowego. „W pierwszej kolejności wnioskujemy o zabezpieczenie roszczeń w postaci zakazu emisji aktualnie emitowanego, spornego spotu reklamowego, oraz wstrzymanie dystrybucji i wycofanie z obrotu handlowego napojów Helleny z wizerunkiem kostiumu św. Mikołaja na opakowaniu” - czytamy w piśmie zarządu In Vitro Films. Studio będzie się domagać odszkodowania i zamieszczenia oficjalnych przeprosin przez firmę Colian. „Z uwagi na fakt, że Colian z każdym dniem dokonuje nowych naruszeń praw autorskich przysługujących In Vitro Films, finalna wysokość wnioskowanego odszkodowania nie jest jeszcze ostatecznie określona” - napisano w oświadczeniu zarządu In Vitro Films. 

Firma Colian uważa te zarzuty za chybione. "Spółka Colian posiada wszelkie prawa do emisji spotu reklamowego oraz wykorzystywania wizerunku aktora w stroju Mikołaja na etykietach opakowań i materiałach reklamowych POS. W ocenie spółki Colian wszelkie roszczenia spółki In Vitro Films w stosunku do Colian są bezpodstawne" - napisał w e-mailu Sebastian Kwiecień z działu prawnego firmy Colian.

(AMS, 14.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo