Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMN zatwierdziła dyrektorów TVP Kraków i TVP Warszawa

(fot. pixabay.com)

Rada Mediów Narodowych zatwierdziła w czwartek (7 grudnia br.) dyrektorów dwóch oddziałów Telewizji Polskiej: Bogdana Wasztyla w Krakowie i Rafała Kotomskiego w Warszawie.

Bogdan Wasztyl obowiązki dyrektora TVP Kraków pełnił od marca br., a Rafał Kotomski - TVP Warszawa od maja br.

Bogdan Wasztyl jest producentem filmów dokumentalnych. Kierował już TVP Kraków od stycznia 2009 roku do lutego 2010 roku. Od 2006 do 2008 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika "Dialog-Pheniben", a w latach 1990-2006 - publicystą "Dziennika Polskiego".

Rafał Kotomski już wcześniej pracował dla TVP: w latach 2007-2009 był wydawcą głównego wydania "Wiadomości" TVP 1. Później pracował w publicznym Radiu Merkury w Poznaniu (obecnie Radio Poznań) jako szef działu programów autorskich, internetu i prezenterów radiowych. Przez kilka lat był publicystą "Gazety Polskiej". Pracę w dziennikarstwie zaczął jako leszczyński korespondent "Gazety Wyborczej", pracował też w tygodniku "Poznaniak". Kotomski przed powrotem do TVP był doradcą prezydenta Leszna ds. komunikacji medialnej i wizerunku miasta.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji dyrektorów oddziałów TVP powołuje zarząd TVP za zgodą Rady Mediów Narodowych.

(KOZ, 08.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP: zachowanie posła PO w stosunku do dziennikarza TVP Info skandaliczne

"Bez względu na ocenę metod pracy zawodowej reportera TVP Info zachowanie parlamentarzysty było skandaliczne" - uznało Centrum (screen TVP)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP za skandaliczne uznało zachowanie przewodniczącego klubu Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego, gdy ten próbował zabrać mikrofon Łukaszowi Sitkowi, dziennikarzowi TVP Info.

"Panie pośle, a co udało się ustalić na tym spotkaniu i dlaczego w siedzibie Platformy Obywatelskiej się spotykacie z sędziami, którzy mają być niezawiśli?" – pytał w środę 6 grudnia br. posła PO Łukasz Sitek, nawiązując do informacji serwisu Niezalezna.pl o spotkaniu sędziów z politykami tej partii.

Rafał Grupiński chwycił za mikrofon dziennikarza i próbował mu go zabrać. "Niech pan przestanie mi z tą propagandą" - oburzył się Grupiński. "Dlaczego pan pracuje w PiS-ie?" - zapytał dziennikarza. "Pracuję w telewizji publicznej. Dlaczego mnie pan atakuje?" - odpowiedział Łukasz Sitek. Fragment ten pokazano w środowym wydaniu programu "Minęła dwudziesta" w TVP Info i czwartkowym głównym wydaniu "Wiadomości" TVP 1.

Do sprawy w czwartek odniosło się Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, które zaprotestowało "przeciwko utrudnianiu pracy dziennikarzy podczas wykonywania ich zawodowych obowiązków, czego przykładem jest zachowanie przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego".

"Bez względu na ocenę metod pracy zawodowej reportera TVP Info zachowanie parlamentarzysty było skandaliczne, ponieważ fizyczne ataki na dziennikarzy są w każdym przypadku naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa" - czytamy w proteście CMWP, podpisanym przez jej dyrektor Jolantę Hajdasz. Przypomniała, że w celu uzyskania informacji dziennikarz ma prawo zadawać przedstawicielowi władzy publicznej pytania "w sposób, jaki uznaje za skuteczny, szczególnie w sytuacji, w której polityk unika odpowiedzi na ważne z punktu widzenia interesu społecznego pytania".

To nie pierwszy popis dziennikarza TVP Info Łukasza Sitka. We wrześniu br. Sitek postanowił towarzyszyć prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi po jego wyjściu z sejmu, zadając mu po drodze liczne pytania, oskarżając go i atakując.

(KOZ, 08.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo