Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca tygodnika "Wprost" bierze 3 mln zł kredytu

Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost (wydawca tygodnika "Wprost") zawarła umowę z Bankiem BGŻ BNP Paribas na 3 mln zł kredytu.

- To umowa kredytowa z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej AWR Wprost. Umowa ta zastępuje umowę z Alior Bankiem z 2015 roku, której zdecydowaliśmy się nie przedłużać – informuje Anna Pawłowska-Pojawa, rzeczniczka prasowa PMPG Polskie Media.

Umowa z BGŻ BNP Paribas została zawarta na 10 lat. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka. Kredyt zabezpieczony jest też przelewem wierzytelności z polisy ubezpieczeniowej nieruchomości na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 2,5 mln zł. AWR Wprost wystawiła też weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Press

(JOK, 07.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Codziennikfeministyczny.pl usunął z tekstu o molestowaniu fragment o gwałcie

(fot. pixabay.com)

Z artykułu "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo" opublikowanego w Codziennikfeministyczny.pl usunięty został fragment oskarżający publicystę "Krytyki Politycznej" Jakuba Dymka o gwałt. To reakcja na pismo przedprocesowe wysłane do redakcji przez prawników Dymka. 

Jakub Dymek pełną treść "przedsądowego wezwania do zaniechania naruszenia prawa oraz usunięcia skutków tego naruszenia" ujawnił na swoim profilu na Facebooku 1 grudnia br. Radca prawny Konrad Łaski - działający w imieniu Dymka - zażądał od autorek m.in. usunięcia fragmentu o gwałcie. 6 grudnia br. zamiast tego fragmentu umieszczono w tekście informację: "W związku z podjęciem przez organy ścigania czynności zmierzających do wyjaśnienia okoliczności oraz danych osobowych postaci, których dotyczy zamieszczona uprzednio relacja anonimowych osób, do czasu zakończenia tych czynności fragment tekstu będący przedmiotem postępowania karnego pozostanie niewidoczny". 

Kamila Kuryło, redaktor naczelna serwisu CodziennikFeministyczny.pl, w rozmowie z "Presserwisem" potwierdziła tylko: - Fragment został usunięty, ponieważ trwa śledztwo prokuratorskie w tej sprawie. 

W tekście serwisu Codziennnikfeministyczny o molestowanie seksualne oskarżony został też Michał Wybieralski, szef Wyborcza.pl, który również został zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych.


(Mackuch, 07.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY