Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Goss-Strzelecki zastępcą redaktora naczelnego "Parkietu Gazety Giełdy"

W ramach nowej funkcji Tomasz Goss-Strzelecki odpowiada za rozwój Parkiet.com (fot. Parkiet.com)

Tomasz Goss-Strzelecki został zastępcą Andrzeja Steca, redaktora naczelnego gazety "Parkiet Gazeta Giełdy" (Gremi Media).

W ramach nowej funkcji odpowiada za rozwój Parkiet.com. Wcześniej za rozwój serwisu odpowiadał Dariusz Kołtko, który przeszedł do Gremi Events and Multimedia.
Tomasz Goss-Strzelecki pozostaje także szefem działu finanse i gospodarka w gazecie "Parkiet Gazeta Giełdy".

Goss-Strzelecki rozpoczynał pracę w gazecie w lipcu 2003 roku jako dziennikarz, był także szefem działu zagranicznego, a następnie wydawcą serwisu Parkiet.com.

 

(JOK, 04.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sulima Kamiński i Tarasewicz laureatami nagrody "Rzeczpospolitej" im. Giedroycia

Jerzy Giedroyc (fot. Czupal/wikipedia.org)

Laureatów Nagrody "Rzeczpospolitej" im. Jerzego Giedroycia poznaliśmy w poniedziałek (4 grudnia br.), w czasie uroczystej gali w Pałacu Rzeczypospolitej przy Placu Krasińskich w Warszawie.

Nagrodę redakcja "Rzeczpospolitej" ustanowiła w 2001 roku, mogą ją otrzymać osoby lub instytucje, które w swojej działalności kierują się zasadami wyznawanymi przez Giedroycia: bezinteresowną troską o sprawy publiczne, umacnianie pozycji Polski w Europie oraz kultywowanie dobrych stosunków z Europą Środkowo-Wschodnią.

W tym roku przyznano dwie równorzędne nagrody. Pierwszy z laureatów, Andrzej Sulima Kamiński to historyk, profesor katolickiego Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. Nagrodę otrzymał "Zza rozmach i skuteczność zrealizowanego w duchu Giedroycia projektu »Recovering Forgotten History«".
Drugi laureat, Leon Tarasewicz, to malarz i profesor nauk plastycznych, zaangażowany w budowę porozumienia między Polską a Białorusią. Nagrodzono go za pracę na rzecz dobra wspólnego, kultywowanie pamięci o dziejach Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz wkład w promocję Polski na świecie jako państwa wielu narodów, kultur i religii.

(PM, 05.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY