Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł lubelski dziennikarz Kazimierz Pawełek

(fot. pixabay.com)

W niedzielę 3 grudnia br. zmarł Kazimierz Pawełek, wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego". Miał 81 lat.

Po kursie dziennikarskim od 1953 roku pracował w krakowskim „Dzienniku Polskim”. W czasie studiów współpracował m.in. z pismem „Szpilki”. Od 1960 mieszkał w Lublinie. W latach 70. ubiegłego wieku był redaktorem dwutygodnika „Głos Budowlanych”. Współpracował z radiem jako jeden z autorów programów satyrycznych "Dobry wieczór". Pisał teksty dla lubelskiego kabaretu Czart oraz kabaretu Pod Egidą. Był również kierownikiem literackim kabaretów Desant oraz Korkociąg, działającym przy Wyższej Oficerskiej Szkole Lotnictwa w Dęblinie.

W latach 1983–2001 Kazimierz Pawełek był związany z „Kurierem Lubelskim”. Przeszedł drogę od reportera, przez zastępcę sekretarza i sekretarza redakcji, aż do redaktora naczelnego, którym został w 1992 roku. Został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W latach 2001–2005 zasiadał w Senacie z ramienia komitetu SLD-UP. Kazimierz Pawełek zmarł w niedzielę po długiej chorobie.


(MAC, 04.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś kończy się głosowanie redakcji na Dziennikarza Roku 2017

Dziennikarz Roku to jedyna nagroda w Polsce przyznawana przez samych dziennikarzy. Głosowanie odbywa się w ramach konkursu Grand Press

Tylko do północy 5 grudnia br. redakcje mogą zgłaszać swoich kandydatów do tytułu Dziennikarz Roku 2017. Zwycięzcę poznamy na gali Grand Press w Warszawie 12 grudnia.

Nominacje mogą zgłaszać kolegia redakcyjne polskich agencji informacyjnych, gazet, czasopism, stacji radiowych, stacji telewizyjnych oraz redakcje internetowe zatrudniające zawodowych dziennikarzy i mogące okazać wpis do sądowego rejestru dzienników i czasopism sprzed 1 stycznia 2017 roku.
Dla redakcji, które mają problem z wyborem kandydatów, jak co roku "Press" przygotował ściągawkę. Na stronie www.grandpress.pl prezentujemy listę dziennikarzy, którzy zdaniem "Press" w tym roku swoją pracą zasłużyli na szczególną uwagę.
Jedna redakcja ma prawo do nominowania od jednego do trzech kandydatów zarówno z mediów ogólnopolskich, jak i lokalnych, przy czym żaden nie może być pracownikiem redakcji nominującej lub redakcji z nią strukturalnie powiązanych.
Zgłoszenia przyjmowane będą do północy we wtorek 5 grudnia, wyłącznie drogą elektroniczną na adres: grandpress@press.pl. Szczegóły w regulaminie konkursu na www.grandpress.pl.


(RG, 04.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo