Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncesje Radia Bajka cofnięte

(fot.Pixabay.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o cofnięciu koncesji udzielonych Fundacji na rzecz Rozwoju Dzieci "Bajka", nadawcy Radia Bajka.

KRRiT uchwały w tej sprawie podjęła w czwartek 30 listopada br. Postępowanie dotyczące cofnięcia koncesji wszczęto w czerwcu br. Powodem decyzji Krajowej Rady jest to, że stacja nie nadaje od grudnia 2015 roku.

Radio Bajka ruszyło w 2011 roku, nadając w Warszawie i Krakowie. Choć Fundacja wygrała też konkursy na częstotliwości we Wrocławiu i w Szczecinie, rozgłośnia nie uruchomiła nadajników w tych miastach.

Przez pięć lat przed sądem trwało postępowanie dotyczące przyznania Fundacji koncesji na nadawanie w Warszawie i Krakowie. Decyzję KRRiT do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zaskarżył jeden z uczestników konkursów – spółka Radio Językowe (Fundacja w momencie upływu terminu na składanie wniosków o udzielenie koncesji nie miała w swym w statucie wpisanego rozpowszechniania programów radiowych jako działalności gospodarczej). Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że Krajowa Rada przyznała koncesje zgodnie z prawem.

Nadawcy przysługuje prawo odwołania się od decyzji KRRiT. Po uprawomocnieniu się jej Krajowa Rada rozpisze konkurs na częstotliwości Radia Bajka. W Warszawie korzysta z niej, na podstawie czasowego pozwolenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej, internetowe Radio Wnet.

(KOZ, 03.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meloradio wprowadziło do playlisty świąteczne piosenki

(fot. Pixabay.com)

Meloradio (Eurozet) już od 1 grudnia wprowadziło do playlisty pierwsze świąteczne piosenki. W ten sposób chce wyprzedzić inne rozgłośnie. Z kolei RMF Classic (Grupa RMF), podobnie jak w poprzednich latach, przed Świętami Bożego Narodzenia będzie grać tylko świąteczne piosenki.

Początkowo Meloradio grać ma jedną świąteczną piosenkę na dwie godziny. Sukcesywnie będzie tych utworów (także kolęd) na playliście przybywać. Stacja zapowiada, że na antenie będzie można usłyszeć świąteczne przeboje w najpopularniejszych wersjach, ale również w mniej znanych aranżacjach.

Przed świętami playlistę już po raz szósty zmieni RMF Classic. Od poniedziałku 11 grudnia do Bożego Narodzenia rozgłośnia będzie grać tylko świąteczne utwory.

(KOZ, 03.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo