Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: częstotliwości w Kielcach i Czarncy dla stacji społeczno-religijnych

(fot. 466654 / pixabay.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisze konkursy na częstotliwości radiowe w Kielcach i Czarncy (woj. świętokrzyskie).

Jak zdecydowała KRRiT, wystartować w nim będą mogli nadawcy rozgłośni społeczno-religijnych, chcący poszerzyć zasięg. W Kielcach postępowanie ma dotyczyć częstotliwości 91,3 MHz, a w Czarncy – 94,4 MHz.

(KOZ, 02.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncesje Radia Bajka cofnięte

(fot.Pixabay.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o cofnięciu koncesji udzielonych Fundacji na rzecz Rozwoju Dzieci "Bajka", nadawcy Radia Bajka.

KRRiT uchwały w tej sprawie podjęła w czwartek 30 listopada br. Postępowanie dotyczące cofnięcia koncesji wszczęto w czerwcu br. Powodem decyzji Krajowej Rady jest to, że stacja nie nadaje od grudnia 2015 roku.

Radio Bajka ruszyło w 2011 roku, nadając w Warszawie i Krakowie. Choć Fundacja wygrała też konkursy na częstotliwości we Wrocławiu i w Szczecinie, rozgłośnia nie uruchomiła nadajników w tych miastach.

Przez pięć lat przed sądem trwało postępowanie dotyczące przyznania Fundacji koncesji na nadawanie w Warszawie i Krakowie. Decyzję KRRiT do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zaskarżył jeden z uczestników konkursów – spółka Radio Językowe (Fundacja w momencie upływu terminu na składanie wniosków o udzielenie koncesji nie miała w swym w statucie wpisanego rozpowszechniania programów radiowych jako działalności gospodarczej). Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że Krajowa Rada przyznała koncesje zgodnie z prawem.

Nadawcy przysługuje prawo odwołania się od decyzji KRRiT. Po uprawomocnieniu się jej Krajowa Rada rozpisze konkurs na częstotliwości Radia Bajka. W Warszawie korzysta z niej, na podstawie czasowego pozwolenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej, internetowe Radio Wnet.

(KOZ, 03.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo