Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biełsat TV na działalność w 2018 roku dostanie z budżetu państwa 20 mln zł

Agnieszka Romaszewska-Guzy alarmowała, że pieniędzy na funkcjonowanie Biełsat TV wystarczy do końca roku (fot. Tomasz Bladyniec/Wikipedia.org)

Biełsat TV dostanie 20 mln złotych z budżetu państwa na działalność w 2018 roku - taka poprawka ma znaleźć się w projekcie przyszłorocznego budżetu państwa.

Według informacji, do których dotarł "Presserwis", poprawkę dotyczącą pieniędzy dla Biełsat TV zgłosi jedna z posłanek PiS podczas obrad sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Komisja zbiera się 1 grudnia br., a w porządku obrad znalazł się punkt "rozpatrzenie rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2018 - głosowanie poprawek". Projekt poselski zakłada zapisanie tej kwoty w ramach rezerwy celowej. Według naszego informatora o los poprawki podczas głosowania ustawy budżetowej przez Sejm "nie ma się co martwić", popiera ją prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Biełsat TV potrzebuje na funkcjonowanie ok. 27-28 mln zł rocznie. Do 2016 roku MSZ przekazywało od 16 do 20 mln zł, reszta pochodziła z budżetu TVP i ze środków zagranicznych, w tym od rządu brytyjskiego i BBC. Już w sierpniu br. Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV, informowała, że pieniędzy wystarczy tylko do końca 2017 roku. 30 grudnia 2016 roku MSZ wypowiedziało TVP bezterminową umowę z 2007 roku dotyczącą współfinansowania stacji.  

(Mackuch, 30.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.