Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: FoodCare nie musi płacić Michalczewskiemu 2,4 mln zł

Dariusz Michalczewski (fot. materiały prasowe)

Decyzją Sądu Apelacyjnego w Krakowie firma FoodCare nie musi płacić Dariuszowi Michalczewskiemu 2,4 mln zł odszkodowania za wykorzystanie słowa „tiger” w oznaczeniu napoju energetycznego Tiger Energy Drink.

Sąd apelacyjny zmienił decyzję Sądu Okręgowego w Krakowie z 12 października ub.r., oddalając w całości powództwo Dariusza Michalczewskiego, który domagał się odszkodowania za wykorzystanie oznaczenia napoju Tiger po tym, jak rozwiązano z bokserem umowę promocyjną. Wcześniej sąd okręgowy przyznał rację byłemu bokserowi i zasądził na jego rzecz 2,4 mln zł (Michalczewski chciał 21,8 mln zł). Sąd apelacyjny uznał jednak tę decyzję za bezzasadną, gdyż w jego opinii nie doszło do naruszenia dóbr osobistych. Ponadto sąd apelacyjny uznał, że powód nie wykazał, aby doszło do naruszenia praw ochronnych na znaki towarowe. Wyrok jest prawomocny, a Michalczewski ma zapłacić koszty procesowe.

Początek sporu producenta napoju i byłego boksera sięga 2010 roku, kiedy Dariusz Michalczewski rozwiązał umowę licencyjną z FoodCare, która dawała tej spółce możliwość korzystania z marki Tiger. Produkowała ona sprzedawany pod tą marką napój energetyczny, teraz Tigera produkuje Maspex Wadowice.

(IKO, 29.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do kogo trafiły nagrody IAB MIXX Awards 2017?

(fot. materiały IAB)

Jedenasty raz wręczono nagrody w MIXX Awards - konkursie na najlepsze kampanie marketingowe z udziałem internetu.

30 listopada br. podczas uroczystej gali zorganizowanej przez IAB Polska w warszawskim Multikinie Złote Tarasy laureaci odebrali statuetki w 15 kategoriach. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli reklamodawcy, agencje i domy mediowe. Wieloetapowe obrady jury zaowocowały 62 nominacjami do złotych, srebrnych i brązowych statuetek IAB MIXX 2017. Najczęściej nagradzanymi kampaniami były: "Świadomy sen", "Launch Showmax w Polsce", "The Missed Spacefilight", "Niezawodnie do celu z iTaxi", "Legendy Polskie Allegro".

 

Press
Press
Press

(CP, 01.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo