Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aplikacja Onetu, Outride.rs, Sonar, "Światła małego miasta" nominowani do Grand Press Digital 2017

Do nagrody Grand Press Digital 2017 zostały nominowane projekty: Outride.rs, Sonar i "Światła małego miasta" oraz aplikacja mobilna Onetu. Nagroda jest przyznawana za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Nominowanych w piątej edycji Grand Press Digital wybrała redakcja magazynu "Press" po zasięgnięciu opinii 22 specjalistów od mediów cyfrowych, przedstawicieli polskich wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji kreatywnych.
Partnerem nagrody Grand Press Digital 2017 jest Facebook.

Aplikacja Onet - została zrobiona z myślą o odbiorcach, którzy chcą wiedzieć więcej, ale nie mają czasu, by długo serfować w sieci. Onet-RASP jako jeden z pierwszych wydawców wykorzystał w swoim oprogramowaniu technologię text-to-speech, która pozwala odsłuchiwać artykuły. Ponadto daje dostęp do serwisu audio Onet24 i niezliczonych materiałów wideo. Te ostatnie wyświetlają się automatyczne, jeśli użytkownik jest w zasięgu sieci wi-fi.
Aplikacja zdobyła prestiżową nagrodę dla mediów informacyjnych - INMA Global Media Award, nagrodę dla najlepszej aplikacji mobilnej w konkursie Mobile Trends Awards oraz wyróżnienie w kategorii Innowacyjne media w ramach konkursu Innovation.

Outride.rs - to innowacyjny projekt dziennikarski, w ramach którego powstają reportaże multimedialne, analizy i relacje z najciekawszych wydarzeń na świecie. Został sfinansowany w ramach crowdfundingu. Każdy z opublikowanych na Outriders.rs materiałów multimedialnych ma indywidualną formę. Nie opiera się na gotowym szablonie czy ogólnodostępnych narzędziach, jest efektem pracy kilku osób (dziennikarza, fotoreportera, redaktora, grafika, programisty). Zespół uzupełniają specjaliści od social mediów. Outride.rs udowadnia, że światowe wydarzenia można relacjonować, nie pracując dla wielkiej redakcji. Oraz że również w internecie potrzebne są wartościowe, przygotowane z precyzją reportaże multimedialne, analizy, relacje i inne formy dziennikarskie, wsparte wiedzą i dobrym warsztatem.
Outride.rs oficjalnie ruszył we wrześniu 2017 roku, lecz już w czerwcu był finalistą Editors' Lab w Wiedniu. Powstał z inicjatywy Anny i Jakuba Górnickich.

Sonar - to wyjątkowy serwis o politykach i polityce prezentujący tę wiedzę w świeży sposób. Monitoruje pracę 460 posłów, 100 senatorów i kilkudziesięciu ważnych polityków. Aktualne trendy i wydarzenia w gopodarce, społeczeństwie i polityce są w nim wyjaśniane przy użyciu form interaktywnych: prezentacji i infografik. Odbiorca może personalizować serwis, wybierając zagadnienia czy polityków, których chce obserwować. Przy tworzeniu Sonaru wykorzystano Data Ocean – zaawansowany system pozyskiwania i analizy danych opracowany w Agorze. To agregator trendów, statystyk i treści, również z mediów społecznościowych.
Sonar został zrealizowany przez redakcje "Gazety Wyborczej", Wyborcza.pl i Laboratorium EE, a sfinansowany dzięki funduszowi Digital News Initiative. Szefami projektu są Bartosz Stodulski (prezes Laboratorium EE) i Vadim Makarenko (szef działu danych "Gazety Wyborczej").

"Światła małego miasta" - to projekt zrealizowany przez Instytut Reportażu oraz Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii. Jego celem było opisanie życia w miastach poniżej 20 tys. mieszkańców, oddalonych przynajmniej 80 km od najbliższego miasta wojewódzkiego i niemających charakteru atrakcji turystycznej. Blisko 40 badaczy i reporterów pro publico bono odwiedziło 35 takich miejscowości. Chcieli się dowiedzieć nie tylko, jak żyje się ich mieszkańcom, ale również zbadać ofertę kulturalną i infrastrukturę komunikacyjną. Efektem projektu jest strona Swiatlamalegomiasta.pl, gdzie zostały opublikowane reportaże i pełny raport badawczy.
Projekt "Światła małego miasta" to doskonały przykład na to, jak można łączyć internet i jego możliwości z pracą reporterską i badawczą w celu tworzenia jakościowych treści.

Laureata Grand Press Digital 2017 ogłosimy podczas gali finałowej Grand Press, która odbędzie się 12 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

(CP, 29.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ziobro zabiera głos ws. oskarżeń o molestowanie i mobbing przez znanych dziennikarzy

Zbigniew Ziobro (fot. P.Tracz/KPRM/Flickr.com)

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo ws. oskarżeń, które pod adresem dotychczasowego Michała Wybieralskiego oraz Jakuba Dymka wysunęło osiem kobiet. Chodzi o molestowanie i mobbing.

Oskarżenia grupy kobiet pod adresem Michała Wybieralskiego, szefa wydawców Wyborcza.pl i Jakuba Dymka, publicysty "Krytyki Politycznej", pojawiły się w tekście zamieszczonym w poniedziałek na stronie Codziennikfeministyczny.pl. Zarzuty autorek dotyczyły m.in. mobbingu i molestowania; w artykule pojawiły się też informacje o gwałcie. Obaj dziennikarze zostali zawieszeni w pełnionych obowiązkach przez swoje redakcje.

Głos w sprawie zabrał minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. Jego wypowiedź zaprezentowano 29 listopada br., w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP 1. "Jestem wstrząśnięty i do tej pory trudno mi uwierzyć w to, że w tak poważnych redakcjach liberalnych, lewicowych, które stawiają na sztandarach wartości feministyczne i szacunek dla kobiety mogło dochodzić do tak drastycznych naruszeń wolności seksualnej kobiet, używania przemocy, ba do gwałtu. To jest jakaś poważna historia" - powiedział minister.

”Spółka nie toleruje żadnych form mobbingu i molestowania” - głosi z kolei oświadczenie zamieszczone w środę wieczorem w serwisie Wyborcza.pl. ”Wyjaśnienie zarzutów stawianych jednemu z pracowników jest naszym priorytetem. Działa już specjalnie powołana w tym celu komisja, a w jej pracach uczestnicy członek zarządu spółki. W toku prac komisja będzie korzystała ze wsparcia niezależnego eksperta z doświadczeniem w sprawach związanych z dyskryminacją i mobbingiem” - czytamy w oświadczeniu.(CP, PAP)

(CP, PAP, 29.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.