Dział: RADIO

Dodano: Listopad 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Laureatka Złotego Mikrofonu oddaje nagrodę

Dziennikarka Polskiego Radia Anna Szewczuk-Czech, lauretka Złotego Mikrofonu w 2014 roku, poinformowała, że oddaje nagrodę. ”Oddając Złoty Mikrofon chciałabym zaprotestować przeciwko bagatelizowaniu i deprecjonowaniu dziedziny, której poświęciłam wiele lat swojego życia i która stanowi ważną część kultury narodowej” – napisała do kapituły nagrody i zarządu Polskiego Radia.

Anna Szewczuk-Czech z Radiowego Centrum Kultury Ludowej otrzymała Złoty Mikrofon w listopadzie 2014 roku. Kapituła doceniła jej pracę w dziedzinie prezentacji polskiej muzyki ludowej na antenie Polskiego Radia.

”Dziś z wielkim żalem oddaję Szanownej Kapitule moją nagrodę i zwracam się z prośbą o wykreślenie mojego nazwiska z listy laureatów Złotego Mikrofonu” – napisała do członków kapituły nagrody i zarządu Polskiego Radia. Jak przyznaje, Złoty Mikrofon to "najważniejsza dla każdego radiowca nagroda".

”Moja działalność antenowa, mój dorobek zawodowy zostały, w mojej ocenie, poddane druzgocącej i niemerytorycznej krytyce. Na spotkaniu dotyczącym przyszłości Radiowego Centrum Kultury Ludowej (24 lipca 2017) podważono zarówno moje kompetencje, umiejętności dziennikarskie, jak i sposób prezentacji oraz obecności na antenie Programu 2 dziedzictwa niematerialnej kultury polskiej wsi” – czytamy w piśmie dziennikarki.

”Oddając Złoty Mikrofon chciałabym zaprotestować przeciwko bagatelizowaniu i deprecjonowaniu dziedziny, której poświęciłam wiele lat swojego życia i która stanowi ważną część kultury narodowej” – napisała. ”Bieżący rok to dla mnie szczególnie trudny zawodowy okres. Odmówiono mi prawa do pracy zgodnie z moimi przekonaniami, sumieniem i etyką dziennikarską, a przecież te zasady powinny być fundamentem pracy każdego dziennikarza” – uważa.

(KOZ, 29.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.