Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dominik Zdort szefem serwisu Tygodnik.tvp.pl

Dominik Zdort do sierpnia br. odpowiadał za portal Tvp.info (fot. YouTube/TV Republika)

Ruszył Tygodnik.tvp.pl, internetowy magazyn Telewizji Polskiej. Jego szefem został Dominik Zdort.

Serwis będzie działać w trybie tygodniowym. W każdy piątek o godzinie 18 na stronie ma się pojawiać kilkanaście materiałów – o tematyce publicystycznej, społeczno-kulturowej, a także reportaże, reportaże historyczne, wywiady, felietony itp. Część materiałów ma być związana z pozycjami z ramówek kanałów TVP. Felietonistami serwisu będą m.in. dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz i rysownik Andrzej Krauze.

Dominik Zdort w latach 2006-2016 pracował w "Rzeczpospolitej". Z TVP związany jest od lutego br. Odpowiadał za portal Tvp.info, ale w sierpniu został zastąpiony na tym stanowisku przez Samuela Pereirę.

(AMS, 27.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Adamczyk poprowadzi pierwszy odcinek polskiej edycji "Saturday Night Live"

Obsada polskiej wersji "Saturday Night Live" jest bardzo liczna (fot. materiały prasowe)

Showmax, platforma wideo na żądanie, będzie emitował polską wersję znanego amerykańskiego show "Saturday Night Live". Pierwszy odcinek poprowadzi aktor Piotr Adamczyk. Następny - Robert Biedroń, prezydent Słupska. Premiera "SNL Polska" na żywo w internecie w sobotę 2 grudnia o godz. 21.

Producentem polskiej edycji jest Jerzy Dzięgielewski, head of content Showmax Polska. Reżyserem "SNL Polska" jest Maciej Sobociński, główną scenarzystką Aleksandra Wolf, a producentem wykonawczym firma Rochstar. 

"SNL Polska" to krajowa wersja najsłynniejszego programu satyrycznego na świecie, czyli "Saturday Night Live", który od 43 lat powstaje w studiu NBC na Rockefeller Plaza w Nowym Jorku. Cztery pierwsze odcinki będą emitowane na żywo na kanale YouTube "SNL Polska" i na stronie www.showmax.com - za darmo. Podczas transmisji na żywo na stronie Showmax.com odcinki będą widoczne także dla niezarejestrowanych użytkowników. Po zakończeniu transmisji program będą mogli oglądać tylko zarejestrowani użytkownicy. 

Formuła programu polega na skeczach komentujących aktualne wydarzenia i zjawiska społeczne prezentowanych przez aktorów komediowych i gościa specjalnego, który pojawia się jako gospodarz odcinka. Gość specjalny uczestniczy w pisaniu skeczy i próbach. Premierowy odcinek pokazywany jest jeszcze przed transmisją publiczności i zmieniany w zależności od jej reakcji.

W programie pojawia się też gość muzyczny oraz stały segment - Weekend Update, czyli parodia programu informacyjnego.

W obsadzie polskiej edycji "SNL" znaleźli się: Laura Breszka, Monika Babula, Karolina Piechota, Helena Ganjalyan, Magda Smalara, Michał Meyer, Michał Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Szymon Mysłakowski, Mateusz Grydlik i Kamil Pruban.

(PM, 27.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo