Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Poseł PiS do dziennikarza Onetu: rozumiem, niemiecki właściciel

Onet.pl opublikował nagranie, na którym poseł PiS Stanisław Piotrowicz zarzuca dziennikarzowi Onetu Kamilowi Dziubce, że na jego pracę wpływa narodowość właściciela portalu.

Na trwającym pięć minut nagraniu opublikowanym na Onet.pl Stanisław Piotrowicz rozmawiał z dziennikarzami na temat reformy sądownictwa. Powiedział, że dysponuje zestawieniem, które pokazuje funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości m.in. w Niemczech i Austrii. Wówczas Kamil Dziubka, reporter Onetu, powiedział, że zestawienie jest manipulacją. Stanisław Piotrowicz zapytał Kamila Dziubkę: "Jaką stację pan prezentuje? A właśnie, rozumiem, niemiecki właściciel". Dodał, że dziennikarz "tak pracuje, jak pracodawca tego wymaga". Poseł PiS powiedział też: "Ważne, żeby się ludzie dowiedzieli, że pan nie chce, żeby w Polsce funkcjonował model zbliżony do modelu niemieckiego, a więc podwójne standardy. W Niemczech to jest dobrze, ale w Polsce to jest źle". 

"Kiedy posłowi Piotrowiczowi kończą się argumenty, pyta »dla kogo pan pracuje?«" - skomentował Kamil Dziubka na Twitterze.


(JOK, 23.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel Cda.pl chce wejść na NewConnect

(fot. pixabay.com)

Spółka CwMedia, właściciel serwisu Cda.pl, za pośrednictwem którego użytkownicy udostępniają treści bez zwracania uwagi na prawa autorskie, planuje debiut na NewConnect na początku 2018 roku. Z emisji akcji chce pozyskać 5,5 mln zł.

Spółka zamierza wyemitować maksymalnie jeden milion akcji zwykłych serii C przy cenie emisyjnej 5,50 zł za akcję. Pozyskane środki chce przeznaczyć na dalszy rozwój serwisu Cda.pl i płatnej usługi CDA Premium.

"W szczególności pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na intensyfikację działań marketingowych, rozbudowę zespołu programistów oraz zwiększenie atrakcyjności sekcji VOD" - napisano w memorandum informacyjnym spółki.

Przyjmowanie zapisów na akcje rozpoczęło się 23 listopada i potrwa do 5 grudnia. Przydział akcji nastąpić ma do 12 grudnia. Oferującym akcje jest Polski Dom Maklerski.

W 2016 roku przychody spółki wynosiły blisko 9,8 mln zł, a wypracowany na poziomie operacyjnym zysk ponad 4,1 mln zł. W pierwszym półroczu 2017 roku przychody wyniosły ponad 8 mln zł, przy zysku operacyjnym na poziomie 2,1 mln zł.

W październiku br. serwis Cda.pl odwiedziło 7,7 mln użytkowników (dane PBI/Gemius).


(PAP, KOZ, 24.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo