Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edyta Sadowska odchodzi z Ringier Axel Springer Polska

Edyta Sadowska (fot. materiały prasowe RASP)

Jak wynika z informacji "Presserwisu", Edyta Sadowska podjęła decyzję o odejściu ze stanowiska prezesa Ringier Axel Springer Polska oraz z wydawnictwa. Informację tę potwierdziły nam dwa wiarygodne źródła.

 

Edyta Sadowska stanowisko prezesa Ringier Axel Springer Polska objęła z początkiem 2012 roku. Wcześniej była dyrektor finansową. Do wydawnictwa dołączyła w 2005 roku. Wcześniej pracowała jako dyrektor ds. planowania i kontroli biznesu w firmie telekomunikacyjnej Netia.

(KOZ, 22.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Rz": śledczy wycofują się ze ścigania Wojciecha Bojanowskiego

Wojciech Bojanowski (fot. Adam Guz/Press)

Śledczy wycofują się ze ścigania dziennikarza, który pokazał film o nadużyciu władzy przez policję - informuje "Rzeczpospolita". Chodzi o Wojciecha Bojanowskiego, autora materiału "Śmierć na komisariacie".

Wniosek prokuratora z Ursynowa, który wystąpił do sądu o uchylenie wobec Wojciecha Bojanowskiego reportera TVN, obowiązku zachowania tajemnicy dziennikarskiej, był przedwczesny – uznała Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która przejęła sprawę. To działanie niespotykane – dotąd praktycznie się nie zdarzyło, by prokuratura brała w obronę media – komentują krok śledczych eksperci "Rzeczpospolitej".

Dziennik informował wcześniej, że policyjni związkowcy z Wrocławia ścigają Bojanowskiego za "rozpowszechnianie materiałów ze śledztwa" dotyczących śmierci 23-latka Igora Stachowiaka, a sąd w Warszawie – na wniosek prokuratora – zdjął z reportera klauzulę tajemnicy dziennikarskiej. "To cios dla dziennikarza – ma on przecież obowiązek chronić informatorów, którzy mu zaufali i mówią o nadużyciach. Nasza publikacja wywołała lawinę komentarzy internautów i refleksję śledczych" - pisze gazeta.

Według "Rz" do sądu zostały przesłane akta sprawy wraz z zażaleniem dziennikarza na postanowienie sądu oraz stanowiskiem prokuratora z Prokuratury Okręgowej, w którym wnosi on o uwzględnienie tego zażalenia i zmianę decyzji sądu uchylenia tajemnicy dziennikarskiej. Jak mówi "Rz" prok. Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej, "zażalenie red. Bojanowskiego jest zasadne", a wniosek "rejonówki" o zwolnienie reportera z z tajemnicy - przedwczesny. (CP, PAP)

(CP, PAP, 22.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY