Dział: RADIO

Dodano: Listopad 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jolanta Piątek kandydatką na prezesa Radia Wrocław

(fot. pixabay.com)

Przewodniczący rady nadzorczej Radia Wrocław Zbigniew Leszko zarekomendował Radzie Mediów Narodowych powołanie na stanowisko prezesa rozgłośni Jolantę Piątek.

– Dorobek Jolanty Piątek jest mi znany. Dlaczego nie miałbym jej zarekomendować? – mówi Zbigniew Leszko. Wcześniej Piątek była już nieoficjalnie typowana jako kandydatka na prezesa Radia Wrocław.

Jolanta Piątek od ub.r. była rzeczniczką KGHM. Wcześniej – od 1995 roku – pracowała w Radiu Wrocław. Obecnie jest wiceprzewodniczącą rady programowej tej stacji.

9 listopada br. rada nadzorcza Radia Wrocław zawiesiła w obowiązkach prezesa Tomasza Dudę, tłumacząc to brakiem możliwości dalszej współpracy. Duda prezesem Radia Wrocław został w 2010 roku.

Jak się dowiedzieliśmy, działające w Radiu Wrocław związki zawodowe zwróciły się do RMN o "dogłębną analizę przyczyn", które spowodowały odwołanie Tomasza Dudy. W piśmie napisały, że rozgłośnia w minionych latach weszła na nowe pole działania. Między innymi zmodernizowała studia emisyjne, stworzyła studio telewizyjne i aplikacje mobilne.

Rada Mediów Narodowych zmianami w Radiu Wrocław zamierza się zająć podczas czwartkowego posiedzenia. Chce wziąć w nim udział zawieszony prezes Tomasz Duda.

Radio Wrocław jest tegorocznym laureatem nagrody International Radio of the Year, przyznawanej na konferencji European Radio Show.

(KOZ, 22.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja etyki Polskiego Radia: dyrektor Polskieradio.pl łamał zasady etyki

Piotr Chęciński kieruje portalem Polskieradio.pl od lipca br. (fot. Polskie Radio)

Dyrektor portalu Polskieradio.pl Piotr Chęciński łamał zasady etyki obowiązujące w Polskim Radiu - uznała komisja etyki Polskiego Radia.

Jak ujawniliśmy przed miesiącem w "Presserwisie", pracownicy portalu Polskieradio.pl poskarżyli się komisji etyki Polskiego Radia na dyrektora Piotra Chęcińskiego. Wśród zarzutów, jakie przedstawili w piśmie do komisji, znalazło się m.in. złe traktowanie podwładnych.

Z naszych informacji wynika, że komisja etyki spotkała się z kilkoma osobami, które podpisały się pod pismem, a także z samym Piotrem Chęcińskim. W wydanej opinii komisja uznała, że dyrektor portalu łamał zasady etyki obowiązujące w Polskim Radiu, w kontaktach z pracownikami naruszył przyjęte w relacjach zawodowych normy etyczne, bo ci nie mogą być traktowani instrumentalnie.

Przedstawiciele komisji etyki nie chcą jednak rozmawiać o szczegółach. – To wewnętrzna sprawa radia. Żadnych informacji nie mogę udzielić – ucina Ewa Heine, przewodnicząca komisji etyki Polskiego Radia. – Nie jesteśmy plutonem egzekucyjnym. Trudno wymagać od komisji etyki, żeby zalecała jakieś działania. To pozostaje w decyzji zarządu, co dalej zrobić – dodaje.

Sprawy nie komentuje rzeczniczka Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk. Do opinii komisji etyki nie chce odnosić się także Piotr Chęciński. – Zapewniam pana, że sytuacja w portalu jest wręcz wzorcowa. Gdyby współpraca z dziennikarzami nie była dobra, nie byłyby możliwe flagowe projekty, które już zrealizowaliśmy i które realizujemy – stwierdza dyrektor portalu.

Sprawa nieetycznego zachowania dyrektora Chęcińskiego w stosunku do pracowników portalu i zarzutów dotyczących mobbingu była poruszana także na ostatnim posiedzeniu rady programowej Polskiego Radia. Poruszył ją Wojciech Borowik, członek rady programowej. – Prezes Sobala powiedział, że się sprawą zainteresuje i udzieli nam odpowiedzi. Czekamy na te informacje – relacjonuje Borowik.

Jak już informowaliśmy, do zarządu Polskiego Radia trafiło również pismo dotyczące mobbingu, jakiego Piotr Chęciński miał dopuścić się w stosunku do jednego z pracowników portalu. Według naszych ustaleń chodzi o Marcina Nowaka, szefa sekcji sportowej w Polskieradio.pl.

(KOZ, 22.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY