Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hirsch, Jóźwik i Siemionczyk nominowani do Grand Press Economy 2017

Dziennikarze Rafał Hirsch, Tomasz Jóźwik i Grzegorz Siemionczyk są nominowani do Grand Press Economy 2017. To nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów.

Press

Rafał Hirsch (Next.Gazeta.pl) jest nominowany za komentarze ekonomiczne najwyższej próby – osadzone w faktach, ale pisane lekkim piórem. Jego felietony poparte przejrzystą argumentacją wywołują poruszenie wykraczające poza świat ekonomistów i specjalistów od gospodarki. Wielokrotnie na łopatki rozłożył propagandę sukcesu gospodarczego polskiego rządu. Pokazał, że za tzw. krzywą Morawieckiego nie tyle stoi rzeczywisty wzrost wpływów z VAT, co wstrzymanie zwrotu naliczonego podatku. Jako współzałożyciel i szef serwisu Next.Gazeta.pl dba o jego wysoką jakość, niesztampowe podejście do tematów ekonomicznych i oryginalną formę ich prezentacji. Umiejętnie przenosi debatę ekonomiczną z mediów tradycyjnych do mediów społeczn

Press

Tomasz Jóźwik („Dziennik Gazeta Prawna”) został nominowany za wnikliwe prześwietlanie raportów finansowych spółek i prezentowanie ich bez publicystycznych emocji czy politycznego skrzywienia. Nie traktuje swoich czytelników (kiedyś „Parkietu” i „Forbesa”, dziś „Dziennika Gazety Prawnej”) jak biegłych księgowych, tylko cierpliwie prowadzi za rękę przez meandry bilansów, wydobywając na światło dzienne ukryte sekrety. Przeglądy spółek Rafała Brzoski, Leszka Czarneckiego czy Ryszarda Krauzego autorstwa Jóźwika są dla zainteresowanych giełdą więcej warte niż raporty biegłych rewidentów. Przedarł się przez wielopiętrową strukturę funduszy oferowanych przez Dom Maklerski W Investments na długo wcześniej, nim zainteresowały się nimi poszkodowane banki czy Prokuratura Krajowa. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych nagrodziło go w tym roku tytułem Herosa Rynku Kapitałowego.

Press

Grzegorz Siemionczyk („Parkiet”, „Rzeczpospolita”) jest nominowany za głębokie analizy działań banków centralnych i polityki pieniężnej oraz klarowne przedstawianie przyczyn zmian w gospodarce. Samodzielnie i regularnie ankietuje ekonomistów, pytając ich o prognozy głównych wskaźników makroekonomicznych, a potem skrzętnie rozprawia się z trafnością ich przewidywań. W ten sposób wskazuje czytelnikom, czyje opinie są rzeczywiście coś warte. Uważnie śledzi i wychwytuje trendy w światowej ekonomii, przedstawiając je swoim czytelnikom – np. już dwa lata temu przeprowadził wywiad o finansach behawioralnych z Richardem Thalerem, który został tegorocznym laureatem Nagrody Nobla.

Nominowanych do Grand Press Economy wskazuje redakcja „Press”, lecz po konsultacjach z szefami redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, z dziennikarzami i ekspertami ekonomicznymi. W tegorocznych konsultacjach wzięło udział ponad 20 osób. Partnerem konkursu jest Allegro. Zwycięzcę ogłosimy na gali Grand Press 2017, która odbędzie się 12 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

(CP, 21.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: szkolenia

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konrad Piasecki, Michał Pol i Bartosz Godusławski będą szkolić młodych dziennikarzy

Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich zaprasza dziennikarzy z redakcji studenckich do udziału w konferencji i warsztatach, które odbędą się w ramach 11. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory.

III Krajowa Konferencja Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2017 w Krakowie, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W programie przewidziano debatę "Emerytur nie będzie, toniemy w długach - dlaczego media i politycy nie potrafią mówić o ekonomii", panel dyskusyjny dotyczący obecności redakcji akademickich w social mediach oraz serię wykładów i warsztatów. Poprowadzą je m.in. Konrad Piasecki (Radio Zet, TVN 24), Michał Pol (Grupa Onet), Bartosz Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna) oraz Wojciech Andrusiewicz (Zakład Ubezpieczeń Społecznych).

III Krajowa Konferencja OFMA towarzyszy 11. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory – Studenckich Nagród Dziennikarskich, podczas której nagrodzeni zostaną dziennikarze największych redakcji krajowych, którzy zyskali uznanie w oczach studentów dziennikarstwa z całej Polski.

Udział w Konferencji dla dziennikarzy studenckich jest bezpłatny. Rejestracja redakcji studenckich trwa do 24 listopada - więcej informacji na stronie www.mediatory.pl.

(21.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.