Temat: etyka mediów

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tusk zapisał się do Wehrmachtu" - "Gość Niedzielny" przeprasza za kontrowersyjny tytuł

Donald Tusk (fot. Platforma Obywatelska RP / Flickr.com)

"Tusk zapisał się do Wehrmachtu" - tak w internetowym wydaniu "Gościa Niedzielnego" (Instytut Gość Media) zatytułowano felieton Bartosza Bartczaka. Redakcja po kilku minutach zmieniła tytuł i lead.

Tweet Donalda Tuska spowodował spore zamieszanie. Na wpis porównujący strategię Prawa i Sprawiedliwości do planu Kremla zareagowała m.in. premier Beata Szydło, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy. 

Na tweet zareagowały również media. W tym redakcja Gosc.pl - internetowego wydania "Gościa Niedzielnego". Bartosz Bartczak z katowickiej redakcji tego tytułu opublikował tekst pod tytułem "Tusk zapisał się do Wehrmachtu". Podobny wpis pojawił się na Twitterze "Gościa".

Tytuł i lead tekstu zostały już po kilku minutach złagodzone, a redakcja przeprosiła w komunikacie opublikowanym na stronie Gosc.pl.

(...) Po pięciu minutach od opublikowania redakcja zmieniła tytuł, uznając, że jest niestosowny i krzywdzący dla jego bohatera oraz że jego zamieszczenie było błędem. Ponieważ jednak wersja z pierwotnym tytułem, mimo szybkiej reakcji, została zauważona, uznaliśmy, że sama zmiana to za mało - i należą się jeszcze przeprosiny. W związku z powyższym - przepraszamy.

(CP, 21.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: etyka mediów

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W USA zniesiono zakaz koncentracji mediów

(fot. pixabay.com)

Amerykańska Federalna Komisja Komunikacji (FCC) zdecydowała o zniesieniu obowiązującego od ponad czterech dekad przepisu zakazującego firmom posiadania różnych mediów w tym samym stanie.

Regulator amerykańskiego rynku medialnego, tłumacząc swoją decyzję, wskazywał, iż w czasach dominacji Google i Facebooka utrzymanie zakazu koncentracji dla mediów tradycyjnych jest "kompletną bzdurą". Zasada tzw. corss-ownership obowiązująca w USA przez 42 lata zakazywała pojedynczemu podmiotowi jednoczesnego posiadania stacji telewizyjnej lub rozgłośni radiowej i tytułu prasowego w granicach jednego stanu.

Krytycy decyzji FCC sugerują, iż powołany przez prezydenta Trumpa szef komisji, Ajit Pai, przeforsował ją na zlecenie konserwatywnego koncernu medialnego Sinclair Group. Dzięki likwidacji zakazu będzie możliwa jego dalsza ekspansja.

(LL, 21.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo