Dział: RADIO

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Jarosław Hasiński, były prezes Polskiego Radia

Jarosław Hasiński (fot. Karol Piechocki/Press)

Jarosław Hasiński, były prezes Polskiego Radia, a ostatnio dyrektor cyfryzacji i administracji Radia Koszalin, nie żyje. Przegrał walkę z nowotworem. Miał 61 lat.

"Jarosław Hasiński był Wielkopolaninem. Być może z tego wynikały jego pracowitość oraz praktyczne i ambitne podejście do życia" – napisała redakcja Radia Koszalin. W rozgłośni odpowiadał m.in. za dział nowych mediów.

"To on przygotował szczegółową koncepcję portalu www.prk24.pl. To także on niejednokrotnie zawstydzał młodszych koleżanki i kolegów swoją wiedzą z zakresu nowoczesnych technologii. Potrafił, jak mało kto, inspirować i zachęcać do zawodowego rozwoju. Dla wielu naszych dziennikarzy był Mentorem. Jego wiedza i wieloletnie doświadczenie były dla nas bezcenne" – czytamy na stronie Radia Koszalin.

Jarosław Hasiński podczas studiów pracował w Radiu Poznań. W 1982 roku został kierownikiem rozgłośni Akademickie Radio Winogrady. W latach 1998-2003 był dyrektorem TVP 3 Poznań, a w latach 2002-2004 kierował Agencją Produkcji Audycji Telewizyjnych. Później współtworzył na Śląsku telewizję TVS. W latach 2009-2011 był prezesem Polskiego Radia. W 2013 roku wrócił do Telewizji Polskiej, zajmował m.in. stanowisko wicedyrektora TVP Polonia. W 2015 roku dołączył do zespołu Radia Koszalin.

(KOZ, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Łódź otrzyma trzy dodatkowe częstotliwości

(fot. pixabay.com)

Radio Łódź będzie mogło poszerzyć zasięg o częstotliwości w Kutnie, Łowiczu i Piotrkowie Trybunalskim.

Rozgłośnia otrzymała już decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej w tej sprawie. W Kutnie Radio Łódź będzie wykorzystywać częstotliwość 105,8 MHz, w Łowiczu - 106,5 MHz, a w Piotrkowie Trybunalskim - 106,7 MHz.

Radio Łódź planuje jeszcze dwa studia regionalne: w Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach lub Kutnie. – Chcielibyśmy wykorzystać część zapowiadanej rekompensaty na dokończenie projektu rozszczepień lokalnych – informuje Marcin Wąsiewicz, dyrektor programu Radia Łódź. Jak informowaliśmy, rząd przekaże publicznym mediom ok. 980 mln zł państwowej rekompensaty za wpływy abonamentowe utracone w latach 2010-2017 z tytułu ustawowych zwolnień.

Obecnie Radio Łódź wykorzystuje częstotliwości w Łodzi (99,2 MHz), Sieradzu (96,7 MHz), Wieruszowie (104 MHz) i Wieluniu (101,5 MHz). Na częstotliwościach sieradzkiej, wieruszowskiej i wieluńskiej Radio Łódź od miesiąca nadaje osobny poranek, który z Sieradza prowadzą na zmianę Wojciech Muzal i Adrian Krupa. W tych miastach stacja nadaje także lokalne serwisy informacyjne, drogowe i pogodowe.

W trzecim kwartale br. Radio Łódź w województwie łódzkim miało 0,8 proc. udziału w czasie słuchania, a w samej Łodzi w fali maj-październik br. – 2,5 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar Millward Brown).

(KOZ, 21.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.