Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W styczniu na rynku nowy miesięcznik "Pismo. Magazyn Opinii"

Redaktorem naczelnym miesięcznika "Pismo. Magazyn opinii" jest Piotr Nesterowicz (screen z YouTube)

W styczniu 2018 roku ukaże się pierwszy numer miesięcznika "Pismo. Magazyn Opinii". Jego wydawcą jest Fundacja Pismo. Redaktorem naczelnym został Piotr Nesterowicz, pisarz i eseista. Makietę tytułu opracował Jacek Utko, znany designer prasowy.

- "Pismo. Magazyn Opinii" to projekt misyjny. Chcemy docierać do liderów życia kulturalnego, społecznego, gospodarczego, politycznego i wpływać na ich sposób postrzegania rzeczywistości – mówi Piotr Nesterowicz. W miesięczniku będą publikowane reportaże z kraju i ze świata, portrety, eseje, humor, opowiadania i poezje, komiksy i fotoreportaże.

- Kładziemy nacisk na wnikliwe, obszerne teksty na trzydzieści-czterdzieści tysięcy znaków. Chcemy, by były pisane przystępnym literackim językiem, angażującym emocje czytelnika i zachęcającym do refleksji. Szczególną wagę przykładamy do rzetelności. To, co nas wyróżni, to apolityczność – opisuje Piotr Nesterowicz.
Zespół redakcyjny tworzy sześć osób. Oprócz Piotra Nesterowicza, redaktora naczelnego, są to: Karol Tyczyński – dyrektor artystyczny, Katarzyna Kazimierowska – sekretarz redakcji, Magdalena Kicińska - redaktor prowadząca dział rzeczywistość (z reportażami), Agnieszka Rosner – redaktor prowadząca dział idee (z esejami) oraz Barbara Sowa (redaktor wydania cyfrowego).

Miesięcznik wraz z okładką ma liczyć 100 stron. Formatem ma być zbliżony do wydań tygodnikowych, ale będzie miał magazynowy papier i będzie klejony. Nie wiadomo, jaka będzie cena pisma, wiadomo zaś, że nakład pierwszego numeru wyniesie 30-40 tys. egzemplarzy.

- "Pismo. Magazyn Opinii" jest przedsięwzięciem pro publico bono, jego wydawcą jest fundacja. Mamy zabezpieczone środki w postaci darowizn na 1,5 roku funkcjonowania – mówi Piotr Nesterowicz. Poza przychodami ze sprzedaży papierowej dodatkowym źródłem dochodów mają być subskrypcja wydania cyfrowego i sprzedaż reklam.

(JOK, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zatrzymano poszukiwanego za zabójstwo redaktora naczelnego rosyjskiego "Forbesa"

(fot. Pixabay, CC0 Creative Commons)

Na Ukrainie zatrzymano mężczyznę, poszukiwanego przez Interpol w związku z zabójstwem redaktora naczelnego rosyjskiej edycji amerykańskiego miesięcznika "Forbes" Pawła Chlebnikowa – poinformowała 20 listopada br. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Do zatrzymania doszło w miniony weekend. Aresztowany to obywatel Rosji urodzony w Czeczenii. Poszukiwany był przez Interpol za "udział w szeregu zabójstw na zlecenie, w tym zabójstwie Chlebnikowa" – podała SBU.

41-letni Paweł Chlebnikow (Paul Klebnikov), redaktor naczelny rosyjskiego "Forbesa", został zastrzelony w lipcu 2004 roku w Moskwie, w pobliżu redakcji swojego pisma. Oddano do niego co najmniej dziewięć strzałów z jadącego samochodu. Wielu obserwatorów uznało zabójstwo za zamach na wolność słowa w tym kraju.

(JOK,PAP, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.