Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Grynkiewicz przeszedł z Wirtualnej Polski do Netguru

Tomasz Grynkiewicz pracę w Netguru podejmie w styczniu (fot. Maciej Stanik/Wirtualna Polska)

Tomasz Grynkiewicz od stycznia 2018 roku będzie pracował w firmie Netguru, zajmującej się tworzeniem aplikacji internetowych. Obejmie stanowisko senior editora i odpowiadał będzie za projekty wydawnicze. Do początku listopada br. był redaktorem naczelnym serwisu Money.pl (Grupa WP).

- Pracujemy nad zupełnie nową publikacją o biznesie, technologiach, zarządzaniu. Przede wszystkim internetową, ale docelowo wejdziemy w każdy możliwy kanał dystrybucji, jeśli tam będzie czytelnik, na którym nam zależy. A zależy nam na top managemencie i osobach decydujących o rozwoju projektów technologicznych - mówi "Presserwisowi" Tomasz Grynkiewicz.

- Rynki, na które idziemy, pokrywają się z działaniami biznesowymi Netguru. To głównie Wielka Brytania, Niemcy, Skandynawia, USA. Nie będziemy więc mierzyć sukcesu liczbą czytelników, ale ich - można powiedzieć - jakością. Mamy kilka zachodnich wzorców, którymi dziś się inspirujemy, ale zamierzamy sporo eksperymentować z treściami i sposobami dotarcia do czytelników - dodaje.

Tomasz Grynkiewicz przez dziewięć lat pracował jako dziennikarz gospodarczy w "Gazecie Wyborczej". W 2013 roku przeszedł do o2, od podstaw tworząc serwis Biztok.pl. Po połączeniu o2 z WP przejął też zarządzanie redakcją WP Finanse, a w 2015 roku został dodatkowo redaktorem naczelnym Money.pl. Na tych stanowiskach zastąpiła go Nino Dżikija, która do WP przeszła z INNPoland.pl. 

Grynkiewicz jest trzykrotnym laureatem konkursu UOKiK za najlepsze teksty o ochronie konkurencji i konsumentów. Zajął też razem z drużyną WP trzecie miejsce w światowym finale Editors Lab, tworząc projekt innowacyjnej aplikacji mobilnej włączającej czytelników w tworzenie newsów.

(PM, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Portal Interia i Eurosport wystartowały z nowym serwisem

(fot. screen eurosport.interia.pl)

Michał Białoński i Rafał Sak kierują wspólnie nowo utworzonym serwisem Eurosport.interia.pl. 

Serwis o tematyce sportowej powstał na skutek umowy zawartej pomiędzy Interią a Eurosportem. Do sierpnia br. Eurosport współpracował z portalem Onet.pl. Redakcja serwisu składa się z dziennikarzy sportowych Interii oraz ekspertów Eurosportu. W nowym serwisie ma być więcej treści wideo, artykułów, wywiadów, analiz i relacji na żywo.

- Nowym serwisem od strony redakcyjnej zarządzać będą wspólnie Michał Białoński (dotychczasowy szef redakcji sportowej Interii) oraz Rafał Sak (chief internet editor Eurosport Polska). Start projektu nie wiąże się ze zmianami personalnymi w żadnym z zespołów - informuje Agnieszka Jurkiewicz, corporate communications manager Discovery Polska, do którego należy Eurosport.

(PM, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.