Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Grynkiewicz przeszedł z Wirtualnej Polski do Netguru

Tomasz Grynkiewicz pracę w Netguru podejmie w styczniu (fot. Maciej Stanik/Wirtualna Polska)

Tomasz Grynkiewicz od stycznia 2018 roku będzie pracował w firmie Netguru, zajmującej się tworzeniem aplikacji internetowych. Obejmie stanowisko senior editora i odpowiadał będzie za projekty wydawnicze. Do początku listopada br. był redaktorem naczelnym serwisu Money.pl (Grupa WP).

- Pracujemy nad zupełnie nową publikacją o biznesie, technologiach, zarządzaniu. Przede wszystkim internetową, ale docelowo wejdziemy w każdy możliwy kanał dystrybucji, jeśli tam będzie czytelnik, na którym nam zależy. A zależy nam na top managemencie i osobach decydujących o rozwoju projektów technologicznych - mówi "Presserwisowi" Tomasz Grynkiewicz.

- Rynki, na które idziemy, pokrywają się z działaniami biznesowymi Netguru. To głównie Wielka Brytania, Niemcy, Skandynawia, USA. Nie będziemy więc mierzyć sukcesu liczbą czytelników, ale ich - można powiedzieć - jakością. Mamy kilka zachodnich wzorców, którymi dziś się inspirujemy, ale zamierzamy sporo eksperymentować z treściami i sposobami dotarcia do czytelników - dodaje.

Tomasz Grynkiewicz przez dziewięć lat pracował jako dziennikarz gospodarczy w "Gazecie Wyborczej". W 2013 roku przeszedł do o2, od podstaw tworząc serwis Biztok.pl. Po połączeniu o2 z WP przejął też zarządzanie redakcją WP Finanse, a w 2015 roku został dodatkowo redaktorem naczelnym Money.pl. Na tych stanowiskach zastąpiła go Nino Dżikija, która do WP przeszła z INNPoland.pl. 

Grynkiewicz jest trzykrotnym laureatem konkursu UOKiK za najlepsze teksty o ochronie konkurencji i konsumentów. Zajął też razem z drużyną WP trzecie miejsce w światowym finale Editors Lab, tworząc projekt innowacyjnej aplikacji mobilnej włączającej czytelników w tworzenie newsów.

(PM, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.