Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

54 materiały nominowane do finału Grand Press 2017

W tym roku w jury Grand Press zasiada 14 przedstawicieli mediów (fot. Andrzej Hulimka/Press)

54 materiały trafiły do finału konkursu Grand Press 2017. Zwycięzców poznamy 12 grudnia. Natomiast do 5 grudnia trwa głosowanie na Dziennikarza Roku 2017.

Rekordowa liczba 800 prac wpłynęła w tym roku na konkurs Grand Press. Zmierzyło się z nimi 14-osobowe jury, które w weekend 18-19 listopada w Warszawie oceniało zgłoszenia, wskazując nominowane do finału. Najwięcej materiałów konkurowało w kategoriach Dziennikarstwo specjalistyczne – 164, Wywiad – 142 i Reportaż prasowy - 139. W kategorii News zgłoszono 75 materiałów, w dziennikarstwie śledczym - 49, w publicystyce - 92, w reportażu radiowym - 43, w reportażu telewizyjnym – 96. Szczególnie mocna konkurencja była w kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Reportaż prasowy, Dziennikarstwo specjalistyczne – tam o miejsce w finale walczyło po kilkanaście materiałów (zgodnie z regulaminem jury może nominować maksymalnie siedem). Jurorzy zwracali uwagę, że poziom prac prawie we wszystkich kategoriach był najwyższy od lat, co w sytuacji trudnego rynku dziennikarskiego napawa optymizmem.

Po dwóch dniach obrad jurorzy przyznali nominacje we wszystkich ośmiu kategoriach, przekazując do finału 54 materiały. Teraz zostaną one sprawdzone pod kątem merytorycznym i zgodności z regulaminem, zatem ostateczna liczba prac finałowych może ulec zmianie. Następnie w dniu gali Grand Press (12 grudnia br.) odbędzie się finałowe posiedzenie jury, na którym zostaną przyznane nagrody. 

W jury Grand Press 2017 zasiadają: Kamila Ceran (Tok FM), Roman Czejarek (Polskie Radio Program I), Krzysztof Jedlak ("Dziennik Gazeta Prawna"), Renata Gluza ("Press"), Jerzy Jurecki ("Tygodnik Podhalański"), Marcin Kowalczyk ("Express Ilustrowany", "Dziennik Łódzki"), Edward Miszczak (TVN), Andrzej Skworz ("Press"), Dariusz Rosiak (m.in. Program III Polskiego Radia), Sławomir Sierakowski ("Krytyka Polityczna", "Polityka"), Radosław Sławiński (Polsat Play), Tadeusz Sołtys (RMF FM), Marek Twaróg ("Dziennik Zachodni"), Michel Viatteau (Agence France-Presse).

Jednocześnie trwa głosowanie polskich redakcji na Dziennikarza Roku 2017 – kolegia redakcyjne mogą zgłaszać swoich kandydatów do 5 grudnia wyłącznie poprzez e-mail pod adresem grandpress@press.pl. Regulamin konkursu na Dziennikarza Roku jest na stronie www.grandpress.pl

Gala finałowa, na której poznamy zdobywców nagród Grand Press oraz Dziennikarza Roku 2017, a także nagród specjalnych: Grand Press Digital, Grand Press Economy i Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego odbędzie się 12 grudnia w Warszawie w muzeum Polin. Organizatorami obu konkursów są "Press" oraz Fundacja Grand Press.

Mecenasem konkursu i gali jest Kulczyk Investments. Sponsorem konkursu i gali jest Huawei. Partnerami konkursu i gali są: Google, Grupa Żywiec, KGHM Polska Miedź, ZAiKS. Partnerem nagrody Grand Press Digital jest Facebook. Partnerem nagrody Grand Press Economy zostało Allegro. Sponsorem nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest BGŻ BNP Paribas.

(RG, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hajdasz nie będzie prezesem PAP, odrzuciła propozycję RMN

Jolanta Hajdasz jest obecnie szefową Centrum Monitoringu Wolności Prasy (screen z YouTube)

Jolanta Hajdasz zdecydowała się nie przyjmować propozycji objęcia stanowiska prezesa Polskiej Agencji Prasowej.

Po tym, jak rada nadzorcza PAP zawiesiła prezesa Artura Dmochowskiego, zarekomendowała Radzie Mediów Narodowych na to stanowisko Jolantę Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. Dotychczas RMN wybór prezesa odkładała, bo Hajdasz nie wiedziała, kiedy mogłaby zacząć pracę w Agencji. Ostatecznie zdecydowała, że nie chce być prezesem PAP. – Potwierdzam, że nie przyjmę obecnej propozycji Rady Mediów Narodowych – informuje.

O swojej decyzji poinformowała w ubiegłym tygodniu przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego.

Kandydatem członka RMN Juliusza Brauna na prezesa PAP jest Roman Młodkowski, dyrektor programowy polskiej edycji magazynu "Forbes".

Zmiany we władzach PAP znalazły się w porządku obrad zaplanowanego na czwartek 23 listopada posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Obecnie zarząd PAP tworzą: wybrana przez RMN członek zarządu Hanna Myjak i Tomasz Giziński, oddelegowany z rady nadzorczej agencji.

(KOZ, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo