Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwszy film zrealizowany w ramach projektu Grupy Polsat w kinach

Do kin trafił pierwszy film zrealizowany w ramach Cyfrowej Strefy Twórców Grupy Polsat – ”Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

”Najlepszy” to film inspirowany historią sportowca Jerzego Górskiego. W filmie występują Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Junior. Producentem filmu jest: Iron Films, a wśród koproducentów – Telewizja Polsat.

Cyfrowa Strefa Twórców to stworzona w ub.r. przez Grupę Polsat platforma współpracy z twórcami i producentami filmowymi.

(18.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Korona królów" na antenie TVP 1 będzie od stycznia

TVP 1 zapowiada premierę "Korony królów" na styczeń 2018 (fot. materiały prasowe TVP)

Na antenie TVP 1 w styczniu 2018 roku, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, zadebiutuje "Korona królów". Serial kostiumowy jest jedną z najważniejszych produkcji TVP.

"Korona królów" to opowieść o panowaniu Kazimierza Wielkiego. Serial reżyseruje Wojciech Pacyna. Opiekę literacką nad scenariuszem sprawuje Ilona Łepkowska. TVP informuje, że serial zadebiutuje w Jedynce w styczniu 2018 roku i będzie emitowany cztery razy w tygodniu, według nieoficjalnych informacji od wtorku do piątku w popołudniowym paśmie Jedynki, w miejscu teleturnieju "Rodzina wie lepiej" o godz. 18.30 lub serialu "Komisariat" o 18.55.

W lipcu br. prezes TVP Jacek Kurski zapowiadał, że pierwsze odcinki "Korony królów" będą na antenie już we wrześniu br., potem termin przesunięto na 21 listopada. Serial nie znalazł się jednak w jesiennej ramówce. TVP nie podaje powodów przesunięcia. Ilona Łepkowska napisała na Facebooku, że podczas tworzenia serialu doszło do "kryzysu". "Poproszono mnie o opinię i ewentualną pomoc, w wyniku czego podjęłam się funkcji konsultanta scenariuszowego i stworzyłam nowy zespół scenariuszowy. Serial zmienił tytuł i trochę charakter oraz styl" - relacjonuje Łepkowska.  

(Mackuch, 18.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo