Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Korona królów" na antenie TVP 1 będzie od stycznia

TVP 1 zapowiada premierę "Korony królów" na styczeń 2018 (fot. materiały prasowe TVP)

Na antenie TVP 1 w styczniu 2018 roku, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, zadebiutuje "Korona królów". Serial kostiumowy jest jedną z najważniejszych produkcji TVP.

"Korona królów" to opowieść o panowaniu Kazimierza Wielkiego. Serial reżyseruje Wojciech Pacyna. Opiekę literacką nad scenariuszem sprawuje Ilona Łepkowska. TVP informuje, że serial zadebiutuje w Jedynce w styczniu 2018 roku i będzie emitowany cztery razy w tygodniu, według nieoficjalnych informacji od wtorku do piątku w popołudniowym paśmie Jedynki, w miejscu teleturnieju "Rodzina wie lepiej" o godz. 18.30 lub serialu "Komisariat" o 18.55.

W lipcu br. prezes TVP Jacek Kurski zapowiadał, że pierwsze odcinki "Korony królów" będą na antenie już we wrześniu br., potem termin przesunięto na 21 listopada. Serial nie znalazł się jednak w jesiennej ramówce. TVP nie podaje powodów przesunięcia. Ilona Łepkowska napisała na Facebooku, że podczas tworzenia serialu doszło do "kryzysu". "Poproszono mnie o opinię i ewentualną pomoc, w wyniku czego podjęłam się funkcji konsultanta scenariuszowego i stworzyłam nowy zespół scenariuszowy. Serial zmienił tytuł i trochę charakter oraz styl" - relacjonuje Łepkowska.  

(Mackuch, 18.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telekamery w 2018 roku bez transmisji w telewizji

Przyszłoroczna gala Telekamer, plebiscytu organizowanego przez ”Tele Tydzień” (Wydawnictwo Bauer), odbędzie się bez transmisji telewizyjnej i internetowej.

– Sprawdziła nam się zeszłoroczna formuła i powtarzamy ją w tym roku, bez transmisji telewizyjnej i internetowej – informuje Maciej Brzozowski, dyrektor PR Bauer Media.
Gala wręczenia nagród w 21. edycji plebiscytu Telekamery odbędzie się 12 lutego w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Po raz ostatni wręczenie Telekamer w telewizji pokazano w lutym 2016 roku, galę transmitowała TVP 2. Przyciągnęła do Dwójki średnio 3,96 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 19.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo