Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeden z najbliższych współpracowników Zygmunta Solorza-Żaka opuszcza rady nadzorcze Polsatu

Heronim Ruta, jeden z najbliższych współpracowników Zygmunta Solorza-Żaka, odchodzi z rad nadzorczych Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Cyfrowy Polsat poinformował w środę, że Heronim Ruta złożył rezygnację z zasiadania w jego radzie nadzorczej z końcem listopada br. Z naszych informacji wynika, że Ruta przestanie być też członkiem rady nadzorczej Telewizji Polsat.

Heronim Ruta to jeden z najbliższych współpracowników Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela Cyfrowego Polsatu. Współpracuje z nim od lat 80. XX wieku. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem, zbudował w całej Polsce sieć nadajników dla Telewizji Polsat. ”Przez lata wiadomo było o nim tylko tyle, że posiadał w Radomiu salon z volkswagenami i pasjonował się motoryzacją – widywano go, jak jeździ na motocyklu Harley-Davidson. Stał się znany, gdy w 2008 roku został wspólnikiem Solorza-Żaka w Cyfrowym Polsacie” - pisał o Rucie Michał Matys w książce ”Grube ryby”.

Heronim Ruta w br. znalazł się na 18. miejscu w rankingu 100 najbogatszych Polaków przygotowanym przez miesięcznik ”Forbes Polska”. Jego majątek "Forbes" wycenił na 1,33 mld zł.


(KOZ, 16.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat i „Wprost” z zakazem informowania o Chechlińskiej jako „układzie zakopiańskim”

(fot. pixabay.com)

Sąd Okręgowy w Warszawie udzielił Małgorzacie Chechlińskiej, właścicielce hoteli w Zakopanem, zabezpieczenia roszczenia w sprawie przeciwko pozwanym przez nią Telewizji Polsat i AWR Wprost, wydawcy tygodnika "Wprost". Wskutek tego Polsat i "Wprost" nie mogą informować o Chechlińskiej w związku z tzw. układem zakopiańskim.

23 października br. Małgorzata Chechlińska złożyła pozew przeciwko Telewizji Polsat i wydawcy tygodnika "Wprost" w związku z "bezprecedensowym atakiem medialnym". Żądała w nim przeprosin za naruszenie dóbr osobistych. Od połowy października br. Polsat News emitował bowiem materiał o tak zwanym układzie zakopiańskim. O sprawie pisał też "Wprost". 

15 listopada br. Sąd Okręgowy w Warszawie udzielił Małgorzacie Chechlińskiej zabezpieczenia roszczenia przeciwko stacji i tygodnikowi. W związku z tym „Wprost” i Telewizja Polsat mają roczny zakaz publikacji materiałów na temat Chechlińskiej, m.in. w kontekście „układu zakopiańskiego”.

(IKO, 16.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo