Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z TVP Kultura odszedł kierownik redakcji literatury i publicystyki

Tomasz Kempski w TVP Kultura pracował od lutego 2016 roku (fot. Artur Dusza)

Tomasz Kempski, kierownik redakcji literatury i publicystyki TVP Kultura, odszedł z Telewizji Polskiej. W TVP Kultura pracował od lutego 2016 roku.

Tomasz Kempski w TVP Kultura prowadził "Studio Kultura Rozmowy" i wyjazdowy program "Kierunek Kultura". Jest też twórcą telewizji internetowej Foksal Eleven.

Według nieoficjalnych informacji TVP rozwiązała umowę z Kempskim za porozumieniem stron, ponieważ nie udało się pozyskać pieniędzy na dalszą produkcję programu "Kierunek Kultura". - Nie ma żadnej sensacji w moim odejściu. Uzgodniłem to z dyrekcją. Teraz szukam nowych zadań w obszarze kultury - mówi Tomasz Kempski. Obecnie p.o. kierownikiem redakcji literatury i publicystyki TVP Kultura jest Katarzyna Kościelak, szefowa informacji kulturalnych.  

(Mackuch, 14.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Niedźwiecki zniknął z programu w TVN 24

Marek Niedźwiecki po raz ostatni w "Pamięci absolutniej" pojawił się w niedzielę 5 listopada (screen Tvn24.pl)

Marek Niedźwiecki z Programu III Polskiego Radia zniknął z anteny TVN 24. Pojawiał się tam w audycji "Pamięć absolutna". Niedźwiecki nie wystąpił bowiem do zarządu Polskiego Radia o zgodę na współpracę z TVN 24 po tym, jak nie dostali jej Artur Andrus i Robert Kantereit.

W programie "Pamięć absolutna" Marek Niedźwiecki opowiadał o utworach, które znajdowały się na szczycie "Listy przebojów Programu III" 10 lat temu. "I w tym momencie tutaj powinien pojawić się Marek Niedźwiecki, który opowiedziałby, co się działo na 1345. notowaniu »Listy przebojów Programu Trzeciego«. Ale nie opowie, bo nie dostał na to zgody" – powiedział prowadzący "Pamięć absolutną" Tomasz Sianecki w programie wyemitowanym 12 listopada br. "Jednak bez Marka Niedźwieckiego to się mija z celem. Skoro jego szefostwo podjęło taką decyzję, to my też musimy z tej rubryki zrezygnować" – dodał.

Dyrektor radiowej Trójki Wiktor Świetlik zapewnia, że żadnego zakazu dla Marka Niedźwieckiego nie było. – O zakazie, który wydałem, dowiedziałem się z Twittera – ironizuje Świetlik.

– W radiu twierdzono, że to panowie Andrus i Kantereit odeszli z radia, a nie radio się ich pozbyło. Byłbym daleki od ferowania wyroków, szczególnie przez dyrektora Trójki. Z tego, co wiem, jeśli chodzi o obu panów, nie on podejmował decyzje. One zapadały na poziomie prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali – komentuje Tomasz Sianecki.

Marek Niedźwiecki z "Pamięcią absolutną" współpracował od kilku lat. Jego wejścia antenowe nagrywano w studiu Trójki, za każdym razem jednocześnie do kilku programów. – Mieliśmy nagrany materiał do 5 listopada – informuje Sianecki. I zaznacza: – To nie tak, że Marek Niedźwiecki powiedział nam, że nie chce z nami współpracować.

Marek Niedźwiecki odmówił "Presserwisowi" komentarza. Z naszych informacji wynika, że co roku zwracał się do zarządu Polskiego Radia o zgodę na współpracę z TVN 24 - lecz gdy władze radia odmówiły jej Robertowi Kantereitowi i Arturowi Andrusowi, Niedźwiecki w tym roku tego nie zrobił.

Andrus i Kantereit odeszli z Programu III Polskiego Radia, gdy zarząd nie udzielił im zgody na współpracę z TVN 24 - Andrus od 2005 roku jest jednym z komentatorów "Szkła kontaktowego", a Kantereit od 2015 roku prowadzi poranne pasmo "Wstajesz i wiesz".

(KOZ, 14.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo