Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Średnio 1,1 mln widzów oglądało "Wyspę przetrwania" w Polsacie

Ostatni odcinek show "Wyspa przetrwania" Polsat wyemitował 10 listopada br. (screen: Youtube.com)

Reality show "Wyspa przetrwania" oglądało w Polsacie średnio 1,1 mln widzów. Podczas emisji programu stacja była na drugim miejscu pod względem oglądalności w grupie komercyjnej.     

Show "Wyspa przetrwania" zadebiutował w Polsacie 8 września br. Emitowany był w piątki o godz. 20.05. Uczestnicy programu walczyli o przetrwanie na tropikalnej wyspie. Ostatni odcinek wyemitowano w piątek 10 listopada br. 

W grupie ogólnej podczas emisji programu Polsat miał 8,14 proc. udziału w rynku, liderem był TVP 2 - 13,33 proc. W tym paśmie Dwójka emituje serial "Barwy szczęścia". Na drugim miejscu  był TVP 1 (11,71 proc. udziału w rynku), który emituje w tym czasie teleturniej "The Wall. Wygraj marzenia", na trzecim miejscu był TVN  (10,59 proc. udziału w rynku), nadający w tym czasie film fabularny. 

W grupie komercyjnej (widzowie w wieku 16-49) podczas emisji show "Wyspa przetrwania" Polsat był wiceliderem oglądalności - 11,54 proc. udziału w rynku. Na pierwszym miejscu był TVN - 16,17 proc. udziału, na trzecim TVP 2 - 11,28 proc., a na czwartym TVP 1 - 8,86 proc. 

Najwięcej widzów - 1,5 mln - przyciągnął odcinek z 22 września br. 

Dane: Nielsen Audience Measurement.


(Mackuch, 14.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z TVP Kultura odszedł kierownik redakcji literatury i publicystyki

Tomasz Kempski w TVP Kultura pracował od lutego 2016 roku (fot. Artur Dusza)

Tomasz Kempski, kierownik redakcji literatury i publicystyki TVP Kultura, odszedł z Telewizji Polskiej. W TVP Kultura pracował od lutego 2016 roku.

Tomasz Kempski w TVP Kultura prowadził "Studio Kultura Rozmowy" i wyjazdowy program "Kierunek Kultura". Jest też twórcą telewizji internetowej Foksal Eleven.

Według nieoficjalnych informacji TVP rozwiązała umowę z Kempskim za porozumieniem stron, ponieważ nie udało się pozyskać pieniędzy na dalszą produkcję programu "Kierunek Kultura". - Nie ma żadnej sensacji w moim odejściu. Uzgodniłem to z dyrekcją. Teraz szukam nowych zadań w obszarze kultury - mówi Tomasz Kempski. Obecnie p.o. kierownikiem redakcji literatury i publicystyki TVP Kultura jest Katarzyna Kościelak, szefowa informacji kulturalnych.  

(Mackuch, 14.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo