Dział: RADIO

Dodano: Listopad 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Zimiński nie mógł pożegnać się na antenie Trójki ze słuchaczami

(fot.Youtube.com)

W czwartek 9 listopada br. Program III Polskiego Radia nie wyemitował już ”Urywków z kalendarza” przygotowanych przez Wojciecha Zimińskiego.

Wojciech Zimiński zakończył współpracę z radiową Trójką w geście solidarności z Arturem Andrusem i Robertem Kantereitem, którzy po tym jak nie dostali zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę z TVN 24, odeszli z Programu III. "Moja wytrzymałość na świństwo się skończyła” - powiedział Zimiński serwisowi Wyborcza.pl.
Według ”Gazety Wyborczej” początkowo Zimiński miał zgodę dyrekcji Trójki, by w czwartek 9 listopada br. pożegnać się ze słuchaczami na antenie, ale po paru dniach okazało się, że nie może tego zrobić.

– W sytuacji kiedy mówi o świństwach dziejących się na antenie Trójki, uznaliśmy, że zerwanie współpracy jest natychmiastowe – mówi Wiktor Świetlik, dyrektor i redaktor naczelny Programu III. Zimiński znalazł się na pierwszej stronie czwartkowego wydania "Gazety Wyborczej", której udzielił wywiadu. "Trójka zawsze była otwarta, ze wszystkimi rozmawiała, a tu raptem zalatuje propagandową tępotą" - powiedział  "GW".  Przygotowywał on czwartkowe wydania ”Urywków z kalendarza”, które były emitowane od poniedziałku do czwartku o 6.50. Zimiński, podobnie jak Artur Andrus, jest jednym z komentatorów ”Szkła kontaktowego” w TVN 24.

(KOZ, 11.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.