Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor TVP 2 Marcin Wolski zarobił na serialu, który stworzył dla TVP 2

Marcin Wolski (screen: Youtube.com)

Marcin Wolski, dyrektor TVP 2, jest nie tylko współpomysłodawcą, ale też scenarzystą serialu "Pod wspólnym niebem". Należą mu się też tantiemy za piosenkę, którą do niego napisał. Honorarium ustalił z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

Serial "Pod wspólnym niebem" emitowany jest w TVP 2 w piątki wieczorem (od 15 września br.). W sierpniu br., miesiąc przed premierą, Marcin Wolski dyrektor TVP 2 informował w komunikacie, że "Pod wspólnym niebem" jest oryginalnym scenariuszem komediowym "stworzonym przez Marka Śledziewskiego z zespołem na zamówienie Dwójki". Tymczasem satyryk Ryszard Makowski zauważył na Twitterze: "Są sukcesy. W TVP 2 dyr. Marcin Wolski nabył serial <> od scenarzysty Marcina Wolskiego". Według napisów końcowych Marcin Wolski jest nie tylko autorem scenariusza, ale napisał też słowa do piosenki (melodię stworzył Piotr Rubik) "Pod wspólnym niebem". W tyłówce napisano też, że: "serial został zrealizowany na podstawie pomysłu Marka Śledziewskiego i Marcina Wolskiego".
- Nie ma tu konfliktu interesów - przekonuje dyrektor Wolski. - Jestem pisarzem. Nie zmieniłem przecież zawodu w związku z tym, że objąłem stanowisko szefa Dwójki. Moje nazwisko zostało dopisane na życzenie Śledziewskiego - tłumaczy Wolski. Przyznaje, że jako dyrektor Dwójki otrzymał dodatkowe honorarium za film emitowany w zarządzanym przez siebie kanale. - Serial jest wewnętrzną produkcją TVP. Prezes Kurski zgodził się na to, bym wziął pieniądze za piosenkę i konsultacje - dodaje Wolski. Otrzymuje także tantiemy za każdą emisję serialowej piosenki.
Centrum Informacji TVP nie odpowiedziało na nasze pytanie o to, jak zostały w tym przypadku uregulowane kwestie finansowe z publicznym nadawcą.   

(Mackuch, 10.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN może zmienić właściciela, jeżeli Time Warner zostanie przejęty przez AT&T

Koncern telekomunikacyjny AT&T zgodzi się na sprzedaż kanału telewizyjnego CNN, by uzyskać zgodę regulatorów rynku na przejęcie koncernu medialnego Time Warner.

Agencja Reuters podała, powołując się na anonimowe źródła, że przedstawiciele AT&T wyrazili zgodę na plan sprzedaży części mediów z portfolio Time Warner po przejęciu tego ostatniego. Głównym elementem tej sprzedaży ma być CNN. Zmniejszenie portfolio jest jednym z warunków udzielenia zgody na transakcję przez rządowe agencje regulujące rynek.
AT&T chce przejąć Time Warner za 85 mld dol.

(LL, 10.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo