Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Kino Polska TV SA ma mniejszy zysk z powodu inwestycji w Zoom TV

(fot. pixabay.com)

Grupa Kapitałowa Kino Polska TV SA po dziewięciu miesiącach br. zwiększyła przychody, ale osiągnęła niższy zysk niż przed rokiem.

Grupa po trzech kwartałach br. ma 89 mln zł przychodu, o 7,6 proc. więcej w porównaniu z tym okresem ub.r. Wpływy z reklam wyniosły 18,1 mln zł i były o 18 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Zysk netto grupy zmniejszył się o 22,2 proc., do 10 mln zł. Spadek wynika z zaangażowania w kanał naziemny Zoom TV, który nie osiąga jeszcze rentowności operacyjnej.

Mniejszy był również wynik EBITDA – o 9,5 proc. (32,4 mln zł). Koszty operacyjne wzrosły o 8,8 proc., do 74,1 mln zł. Spółka tłumaczy to przede wszystkim kosztami związanymi z działalnością Zoom TV.

W samym trzecim kwartale br. grupa miała 30 mln zł przychodu (wzrost o 12,7 proc.) i 3,7 mln zł zysku netto (wzrost o 9,5 proc.).

W portfolio Kino Polska TV są kanały nadające pod marką Kino Polska i Filmbox. Spółka jest też współwłaścicielem naziemnych telewizji: Stopklatka TV i Zoom TV.


(KOZ, 10.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor TVP 2 Marcin Wolski zarobił na serialu, który stworzył dla TVP 2

Marcin Wolski (screen: Youtube.com)

Marcin Wolski, dyrektor TVP 2, jest nie tylko współpomysłodawcą, ale też scenarzystą serialu "Pod wspólnym niebem". Należą mu się też tantiemy za piosenkę, którą do niego napisał. Honorarium ustalił z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

Serial "Pod wspólnym niebem" emitowany jest w TVP 2 w piątki wieczorem (od 15 września br.). W sierpniu br., miesiąc przed premierą, Marcin Wolski dyrektor TVP 2 informował w komunikacie, że "Pod wspólnym niebem" jest oryginalnym scenariuszem komediowym "stworzonym przez Marka Śledziewskiego z zespołem na zamówienie Dwójki". Tymczasem satyryk Ryszard Makowski zauważył na Twitterze: "Są sukcesy. W TVP 2 dyr. Marcin Wolski nabył serial <> od scenarzysty Marcina Wolskiego". Według napisów końcowych Marcin Wolski jest nie tylko autorem scenariusza, ale napisał też słowa do piosenki (melodię stworzył Piotr Rubik) "Pod wspólnym niebem". W tyłówce napisano też, że: "serial został zrealizowany na podstawie pomysłu Marka Śledziewskiego i Marcina Wolskiego".
- Nie ma tu konfliktu interesów - przekonuje dyrektor Wolski. - Jestem pisarzem. Nie zmieniłem przecież zawodu w związku z tym, że objąłem stanowisko szefa Dwójki. Moje nazwisko zostało dopisane na życzenie Śledziewskiego - tłumaczy Wolski. Przyznaje, że jako dyrektor Dwójki otrzymał dodatkowe honorarium za film emitowany w zarządzanym przez siebie kanale. - Serial jest wewnętrzną produkcją TVP. Prezes Kurski zgodził się na to, bym wziął pieniądze za piosenkę i konsultacje - dodaje Wolski. Otrzymuje także tantiemy za każdą emisję serialowej piosenki.
Centrum Informacji TVP nie odpowiedziało na nasze pytanie o to, jak zostały w tym przypadku uregulowane kwestie finansowe z publicznym nadawcą.   

(Mackuch, 10.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo