Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Makłowicz wraca na wizję

Podróże Roberta Makłowicza będzie teraz pokazywać Food Network (fot. materiały prasowe TVN Media)

W sobotę 11 listopada br. stacja Food Network (Grupa TVN) pokaże trzy pierwsze odcinki nowego programu Roberta Makłowicza "Makłowicz w drodze". Program na stałe wejdzie do wiosennej ramówki stacji.

W latach 1998-2008 w TVP 2 emitowany był cykl "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", a później "Makłowicz w podróży". W marcu br. TVP zerwała z Makłowiczem współpracę. 

- Mój nowy program dla Food Network nie będzie się bardzo różnił od tego, który robiłem w publicznej telewizji. Będę podróżował po świecie, opowiadał o kulturze danego kraju i przygotowywał regionalne przysmaki - mówi Makłowicz. Trzy pierwsze odcinki, które zaprezentowane zostaną 11 listopada br. od godz. 14.30, dotyczą kuchni różnych regionów Austrii. Kolejne będą dopiero wiosną. Przygotowano już programy o kuchni ukraińskiej (pięć odcinków) i belgijskiej (cztery), a w grudniu Makłowicz pojedzie do Kambodży (zrobi tam pięć odcinków).

Od 5 listopada br. Food Network nadaje inny nowy cykl - „Sexy kuchnia Magdy Gessler”. Premierowe odcinki prezentowane są w każdą niedzielę o 10.55.

(Mackuch, 09.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP policzyła, że daje pięć razy więcej czasu rządzącym niż opozycji

TVP we wrześniu przez ponad 53 godziny prezentowała na swoich antenach partie rządzące, a ponad 10 godzin opozycję - wynika z danych przesłanych przez telewizję publiczną Radzie Mediów Narodowych.

Jak informuje Juliusz Braun, członek RMN, dane TVP dotyczą wyłącznie pełnych wystąpień (obraz i dźwięk) przedstawicieli partii oraz wypowiedzi telefonicznych ze zdjęciem lub planszą z nazwiskiem mówiącego. Monitoringiem objęto audycje informacyjne i publicystyczne w TVP 1, TVP 2, TVP Info oraz w pasmach wspólnych TVP Regionalnej. Nie obejmują one transmisji w TVP Info takich wydarzeń jak np. posiedzenia komisji śledczej. 

Partie tworzące rząd łącznie były prezentowane przez 53 godziny i półtorej minuty: Prawo i Sprawiedliwość - 43 godziny i 45 minut, Solidarna Polska - 6 godzin i 36 minut, Polska Razem Zjednoczona Prawica - 2 godziny i 43 minuty. 

Wspierające rząd koło poselskie Wolni i Solidarni prezentowano przez 36 minut, zaś Kukiz'15 - 4 godziny i 32 minuty. Platforma Obywatelska prezentowana była przez 4 godziny i 24 minuty, Nowoczesna - 4 godziny i 15 minut, PSL - 1 godzinę i 57 minut, koło Unia Europejskich Demokratów  - 14 sekund.  

Pod koniec września br. zdominowana przez PiS Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informowała, że w pierwszym półroczu br. partie opozycyjne w Telewizji Polskiej prezentowane były częściej niż partie koalicji rządowej.


(Mackuch, 10.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo