Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ks. Adam Boniecki upomniany przez Księży Marianów za wystąpienia medialne

ks. Adam Boniecki(fot. Adam Guz/Press)

„Analiza treści wypowiedzi ks. Bonieckiego i reakcji na nie, pokazują, że stają się one źródłem kolejnych rozdarć i moralnych niepewności wśród wiernych Kościoła Katolickiego” - napisano na stronie internetowej Zgromadzenia Księży Maranów. Przełożony prowincji udzielił upomnienia ks. Adamowi Bonieckiemu.

Do końca lipca br. ks. Adam Boniecki, były redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego” miał zakaz wypowiadania się w mediach z wyjątkiem łamów „TP”. Obowiązywało on od listopada 2011 roku. „Pod koniec lipca 2017 r. ks. Adam Boniecki otrzymał możliwość korzystania nie tyle z prawa, co z przywileju wypowiedzi w szeroko rozumianych mediach. Powodem udzielenia byłemu Redaktorowi Naczelnemu Tygodnika Powszechnego pozwolenia na zabieranie głosu szerzej, aniżeli tylko na łamach pisma, któremu poświęcił niemal całe swoje życie, była jego trzykrotna interwencja z prośbą o zniesienie zakazu korzystania z tego przywileju, wydanego w listopadzie 2011 r.” - napisał w komunikacie ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy Prowincji Polskiej.
Zgromadzenia Księży Marianów. Rzecznik dodał, że „po rozmowie z ks. Bonieckim, przełożony prowincji udzielił mu upomnienia, wzywając raz jeszcze do bezwzględnego zachowania przewidzianych przez prawo norm regulujących udział i zaangażowanie duchownych w świecie mediów”.
W komunikacie nie wskazano przykładów wypowiedzi ks. Bonieckiego, które miałyby naruszać kościelne zasady. Niedawno w „Gazecie Wyborczej” ukazał się wywiad z nim, w którym mówił o podpaleniu się mężczyzny w centrum Warszawy, że „to mocny znak protestu, obok którego nie można przejść obojętnie”.
Ks. Adam Boniecki w latach 1999-2011 był redaktorem naczelnym „TP” (obecnie jest redaktorem seniorem tego tytułu). Wcześniej, w latach 1979-1999 pracował jako redaktor polskiej edycji „L’Osservatore Romano”. W latach 1993-99 był przełożonym generalnym Zgromadzenia Księży Marianów.

(MAK, 09.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora zamyka „Dom&Wnętrze” i „Magnolię”

Agora poinformowała, że od grudnia br. kończy wydawanie dwumiesięcznika wnętrzarskiego „Dom&Wnętrze” i miesięcznika ogrodniczego „Magnolia”. Serwisy internetowe czasopism zostaną włączone do struktur segmentu Internet.

Agora „Dom&Wnętrze” wydaje od 2013 roku, kiedy to tytuł został przejęty od Edipresse Polska jako miesięcznik za 3 mln zł. Od sierpnia ub.r. magazyn jest wydawany jako dwumiesięcznik. „Magnolia” ukazuje się od 2012 roku.

Od listopada br. czasopisma Agory będą rozwijane w ramach czterech obszarów tematycznych: Moda i styl życia - miesięczniki „Avanti” i „Logo”, Kulinaria - miesięcznik „Kuchnia”, Rodzice i dzieci - miesięcznik „Dziecko”, a w ramach obszaru Dom/Wnętrza wydawane będą „Ładny Dom” i „Cztery Kąty”.

Od stycznia 2018 roku serwisy internetowe czasopism zostaną włączone do segmentu Internet Agory, a ich działy redakcyjne i sprzedażowe dołączą do zespołu Gazeta.pl. 

„Poprzez koncentrację na rozwoju najmocniejszych tytułów chcemy zwiększyć efektywność reklamową całego portfela czasopism Agory. W najbliższych tygodniach przedstawimy naszym klientom ciekawe rozwiązania, które będą wspierać ich w docieraniu do właściwych grup odbiorców i budowaniu z nimi długofalowych relacji. Myślimy zwłaszcza o rozwoju projektów okołowydawniczych realizowanych przy udziale partnerów reklamowych, m.in. plebiscytów, warsztatów dla czytelników czy wydań specjalnych naszych magazynów” – zapowiada, cytowany w komunikacie prasowym Piotr Hendel, wydawca czasopism Agory.


(MAK, 09.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo