Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Pomorska" wciąż liderem sprzedaży wśród dzienników regionalnych

Najlepiej sprzedającym się dziennikiem regionalnym we wrześniu br. była "Gazeta Pomorska" (Polska Press Grupa) - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Średnia sprzedaż ogółem "Gazety Pomorskiej" we wrześniu br. wyniosła 31 992 egz. i była o 11,44 proc. niższa w porównaniu z wrześniem ub.r. Na drugim miejscu był "Dziennik Zachodni" (Polska Press Grupa) – 29 804 egz. (spadek o 13,27 proc.), a na trzecim "Głos Wielkopolski" (Polska Press Grupa) – 23 608 egz. (spadek o 9,28 proc.). (JOK)

 

(JOK, 08.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Rzeczpospolitej" zadebiutował na rynku równoległym NewConnect

Uroczystość otwarcia notowań Gremi Media na NewConnect poprowadził redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota (fot. Press)

186 akcji to wolumen obrotu spółki Gremi Media SA pierwszego dnia jej notowań na rynku NewConnect. Łączna wartość 14 transakcji wyniosła 27,7 tys. zł. - Zakładam, że nie będzie to spółka ultrapłynna do spekulowania i szybkiego zarabiania. Jesteśmy dla tych inwestorów, którzy chcą mieć w portfelu blue chip albo chcą coś do niej wnieść - komentuje debiut Grzegorz Hajdarowicz, który kontroluje Gremi Media.

Debiutowi Gremi Media na parkiecie NewConnect poświęcono w środę 8 listopada kilka stron w "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Giełdy Parkiet" (oba tytuły należą do Gremi Media). W wywiadzie dla dzienników Grzegorz Hajdarowicz przyznał, że chce, aby w ciągu pięciu lat kapitalizacja spółki się podwoiła. "Dalej będziemy wiodącą, a być może jedyną mediową grupą w segmencie premium w Polsce. Na pewno wciąż będziemy bardzo mocno rozwijać digital, by stać się rynkowym liderem w tym obszarze" - powiedział Hajdarowicz w wywiadzie dla dzienników. Obecnie poprzez notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółkę KCI kontroluje on 84,5 proc. akcji Gremi Media SA. Akcjonariuszami mniejszościowymi są właściciel grupy Ruch (Lurena Investments) i amerykański fundusz North Base Media. Cena sprzedaży akcji w ofercie prywatnej wyniosła 147 zł za akcję, ale transakcja nie została rozliczona w całości w formie gotówkowej. W dniu debiutu notowania Gremi Media na NewConnect wahały się w przedziale 139-150,5 zł. 

Grzegorz Hajdarowicz kupił "Rzeczpospolitą" w 2011 roku od funduszu Mecom i państwowego Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita". Po tym jak władzę w kraju przejął PiS, Ministerstwo Skarbu Państwa zakwestionowało tę transakcję, a konkretnie wycenę wydawnictwa. W związku z tym w maju 2016 roku ministerstwo złożyło w Prokuraturze Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W branży wydawniczej dominuje opinia, że dzięki wprowadzeniu wydawnictwa na NewConnect "Rzeczpospolitej" nie grozi już renacjonalizacja.


(GK, 09.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo