Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterzy bez Granic przyznali Tomaszowi Piątkowi Nagrodę Wolności Prasy

Tomasz Piątek został laureatem Nagrody Wolności Prasy (fot. screen z YouTube)

Tomasz Piątek, autor książki "Macierewicz i jego tajemnice", otrzymał Nagrodę Wolności Prasy przyznawaną przez organizację Reporterzy bez Granic we współpracy z telewizją TV5 Monde.

"Dziękuję ogromnie za zaszczyt, jakim jest Nagroda Wolności Prasy, którą mi przyznaliście. Dostałem ją za książkę pt. »Macierewicz i jego tajemnice«. Jest to książka o polskim ministrze obrony Antonim Macierewiczu i jego niebezpiecznych powiązaniach z rosyjskim reżimem Putina, z rosyjskimi służbami specjalnymi i rosyjską mafią" – mówił Tomasz Piątek we wtorek (7 listopada) wieczorem, odbierając w Strasburgu doroczną Nagrodę Wolności Prasy w kategorii Dziennikarz. Piątek ze sceny dziękował: Piotrowi Stasińskiemu, Aleksandrze Klich, Wojciechowi Czuchnowskiemu, Piotrowi Pytlakowskiemu, Grzegorzowi Rzeczkowskiemu, Ewie Siedleckiej, Radosławowi Grucy i Elizie Michalik.

Nagrody Wolności Prasy od 26 lat przyznaje organizacja broniąca prawa do informacji i wolności mediów Reporterzy bez Granic. Oprócz dziennikarza z Polski w tym roku uhonorowano także: w kategorii Media - telewizję internetową Medyascope (założył ją turecki dziennikarz Rusen Cakır), a w kategorii Dziennikarstwo obywatelskie nagrodę otrzymał Irańczyk Soheil Arabi.

Wobec Piątka departament wojskowy Prokuratury Krajowej prowadzi postępowanie z artykułu Kodeku karnego mówiącego o tym, że "kto stosuje przemoc lub groźbę wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych" może zostać skazany na trzy lata więzienia. Piątek ma być też ścigany za "publiczne znieważanie lub poniżanie konstytucyjnego organu RP" (za to grozi do dwóch lat więzienia).

W najnowszym magazynie "Press" publikujemy tekst Grzegorza Sajóra pt. "Kłopot z Piątkiem".


(JOK, MAK, 08.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Pomorska" wciąż liderem sprzedaży wśród dzienników regionalnych

Najlepiej sprzedającym się dziennikiem regionalnym we wrześniu br. była "Gazeta Pomorska" (Polska Press Grupa) - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Średnia sprzedaż ogółem "Gazety Pomorskiej" we wrześniu br. wyniosła 31 992 egz. i była o 11,44 proc. niższa w porównaniu z wrześniem ub.r. Na drugim miejscu był "Dziennik Zachodni" (Polska Press Grupa) – 29 804 egz. (spadek o 13,27 proc.), a na trzecim "Głos Wielkopolski" (Polska Press Grupa) – 23 608 egz. (spadek o 9,28 proc.). (JOK)

 

(JOK, 08.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo