Dział: PRASA

Dodano: Listopad 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Roman Młodkowski kandydatem Juliusza Brauna na prezesa PAP

Roman Młodkowski (fot. Marcin Obara/Press)

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, zgłosił kandydaturę Romana Młodkowskiego na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Prasowej.

”Polska Agencja Prasowa potrzebuje prezesa o wysokich kwalifikacjach, dużym doświadczeniu i dorobku zawodowym, a także wysokim autorytecie. Powinna to być jednocześnie osoba niezaangażowana w bieżące spory i konflikty polityczne. Roman Młodkowski spełnia te kryteria” – napisał Juliusz Braun do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Przypomina, że Młodkowski ma duże doświadczenie menedżerskie i dziennikarskie.

Roman Młodkowski od maja br. jest dyrektorem programowym polskiej edycji ”Forbesa” (Ringier Axel Springer Polska). Wcześniej był dyrektorem zarządzającym segmentu biznes i finanse w Grupie Onet-RASP.

Roman Młodkowski jest twórcą stacji TVN CNBC, w której w latach 2007-2013 zajmował stanowisko redaktora naczelnego i dyrektora. Wcześniej, w latach 2001-2007, był szefem redakcji biznesowej TVN 24. W TVN 24 prowadził programy ”Bilans”, ”Fakty, ludzie, pieniądze” i ”Firma”. Z Grupą TVN związany był od 1997 roku. Po rozstaniu z nią krótko był doradcą zarządu Gremi Business Communication.

Przypomnijmy, że rada nadzorcza PAP rekomendowała na stanowisko prezesa Agencji Jolantę Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

(KOZ, 07.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ringier Axel Springer wycofuje się ze słowackiego rynku prasowego

Grupa medialna Ringier Axel Springer (RAS) sprzedała portfolio gazet i czasopism ukazujących się w Słowacji i stawia na internet.

Press

Nabywcą dziennika "Nový Čas" i jego niedzielnej edycji "Nový Čas Nedela" jest wydawnictwo FPD Media. Czasopisma "Magazine Nový Čas pre Ženy", "Život", "Magazine Nový Čas Krížovky", "Nový Čas Bývanie", "Eva", "Madam Eva", "Geo" i "Auto Bild" przejmie natomiast grupa News and Media Holding. Finansowe szczegóły obu transakcji nie zostały ujawnione.

Press

Grupa RAS kupiła domenę internetową Aktualne.sk, która ma przekierowywać do serwisu newsowego Aktuality.sk. Redakcja tego ostatniego będzie powiększona. Niemiecka grupa potwierdziła też nabycie dwóch serwisów internetowych Autobazar.eu i Topreality.sk.


(LL, 08.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo