Dział: PRASA

Dodano: Listopad 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gremi Media ponad połowę przychodów ma z prasy, a jedną trzecią z internetu

(fot. pixabay.com)

W związku z debiutem akcji Gremi Media na NewConnect wydawca "Rzeczpospolitej" i "Gazety Giełdy Parkiet" upublicznił wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2017 roku.

W okresie styczeń-czerwiec br. przychody Gremi Media wyniosły 53 mln zł (spadek o 1,1 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem ub.r.). Ponad połowę (54 proc.) przychodów wygenerowały wydawnictwa papierowe (dzienniki "Rzeczpospolita" i "Parkiet" oraz miesięcznik "Uważam Rze"), z czego sprzedaż prenumerat przyniosła 13,4 mln zł (spadek o 8,4 proc.), kioskowa - 4,5 mln zł (spadek o 8,3 proc.), reklama - 8,1 mln zł (spadek o 25,4 proc.), projekty wydawnicze - 2,4 mln zł (bez zmian). Jedną trzecią przychodów spółki stanowią wpływy z internetu - 17,2 mln zł (wzrost o 39,8 proc.). Gremi Media kontroluje spółkę e-Kiosk, zajmującą się dystrybucją wydań cyfrowych prasy i książek.

Eventy i konferencje przyniosły Gremi Media 6,8 mln zł (spadek o 3,3 proc.), a usługi PR - 126 tys. zł (spadek o 90 proc.).

Akcje Gremi Media SA będą notowane na NewConnect od 8 listopada br.


(GK, 07.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HFPC: zmiany w ustawie o IPN mogą szkodzić swobodzie wypowiedzi

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ostrzega, że zamiany proponowane w nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej mogą doprowadzić do nieuzasadnionej ingerencji w swobodę wypowiedzi. W środę 8 listopada w Sejmie ma się odbyć drugie czytanie proponowanych zmian.

Projekt nowelizacji ustawy o IPN zakłada m.in. karanie za przypisywanie narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie oraz wprowadza odpowiedzialność cywilnoprawną za naruszenie dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej i Narodu Polskiego.
Zdaniem HFPC, uchwalenie ustawy w tym kształcie mogłoby zniechęcić do zabierania głosu na temat pewnych wątków historii jako potencjalnie wiążących się z ryzykiem wszczęcia postępowania karnego. „Może to w konsekwencji wywołać tzw. »efekt mrożący« dla swobody debaty historycznej związany z groźbą poniesienia nieproporcjonalnie surowych sankcji karnych. Projekt przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności za umyślne popełnienie przestępstwa przypisywania polskiemu narodowi odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie i inne zbrodnie prawa międzynarodowego” – mówi Dorota Głowacka, prawniczka HFPC, cytowana w materiale umieszczonym na stronie internetowej HFPC. Według Fundacji szczególne zaniepokojenie budzi propozycja wprowadzenia odpowiedzialności karnej (kary grzywny, kary ograniczenia wolności) także w przypadku nieumyślnego popełnienia tego czynu.
„Projekt ustawy nie zawiera odpowiednich rozwiązań zabezpieczających przed nadmiernym stosowaniem tych przepisów. HFPC wskazuje, że przewidziane w projekcie okoliczności wyłączające odpowiedzialność karną (dodane w trakcie prac legislacyjnych) – popełnienie czynu w ramach działalności naukowej lub artystycznej – nie obejmują powszechnie wykorzystywanych dziś forów prowadzenia debaty historycznej, która odbywa się także za pośrednictwem mediów tradycyjnych oraz społecznościowych w internecie” - czytamy na stronie HFPC.

(MAK, 07.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo