Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 1 produkuje spektakl z okazji 150 urodzin marszałka Piłsudskiego

Premiera spektaklu "Marszałek" w TVP 1 odbędzie się w ramach obchodów 150 lecia urodzin Piłsudskiego (Zdjęcie:Mariusz Bonaszewski Fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP)

4 grudnia br. Teatr Telewizji TVP 1 pokaże spektakl „Marszałek”. Premiera odbędzie się w ramach obchodów 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Główną rolę zagra Mariusz Bonaszewski. Właśnie zakończyły się zdjęcia do spektaklu w Belwederze.

Sztukę autorstwa Wojciecha Tomczyka reżyseruje Krzysztof Lang. Jest to historia ostatnich lat życia marszałka Józefa Piłsudskiego. Podstarzały, chory i zmęczony marszałek ma podjąć decyzję o rozpoczęciu wojny przeciwko Niemcom. "Niezwykłość tego przedsięwzięcia, polegała na tym, że kiedy w Belwederze pojawił się Mariusz Bonaszewski w mundurze, to miało się poczucie, że wrócił Marszałek" - mówi Wojciech Tomczyk.
Oprócz Mariusza Bonaszewskiego w spektaklu występują min.: Rafał Królikowski, Maciej Zakościelny i Artur Barciś. Premiera w TVP 1 planowana jest na 4 grudnia br. o godz. 20.25.
Po trzech spektaklach w jesiennej ramówce Teatr Telewizji w TVP 1 przyciągał średnio 578 tys. widzów. Ponad pół miliona widzów dało Jedynce udział w rynku 3,76 proc. w grupie ogólnej i 2,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49. Dane: Nielsen Audience Measurement.  

 

(Mackuch, 06.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł aktor Marek Frąckowiak

Marek Frąckowiak podczas XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych Lubomierz 2015 (foto: screen: Youtube.com)

Nie żyje Marek Frąckowiak, aktor znany z takich seriali jak "Czas honoru", "Pod wspólnym niebem", "Ojciec Mateusz", "Zmiennicy", "Plebania", "Klan", "Polskie drogi", "Alternatywy 4". Miał 67 lat.  

O śmierci Marka Frąckowiaka poinformował na Facebooku aktor Łukasz Płoszajski: "Poznaliśmy się na planie serialu, często spotykaliśmy się gdzieś w locie, pamiętam Twój uśmiech, dziękuje. Żegnaj Marku" - napisał Płoszajski.
Aktorzy występowali razem w serialu "Pierwsza miłość". Marek Frąckowiak grał m.in. w serialach: "Czas honoru", "Pod wspólnym niebem", "Ojciec Mateusz", "Zmiennicy", "Plebania", "Klan", "Polskie drogi", "Alternatywy 4", a także w takich filmach jak "Psy" "Młode Wilki", Ogniem i Mieczem". 
Film.onet.pl informuje, że  w 2013 roku u Marka Frąckowiaka wykryto nowotwór, który zaatakował kręgosłup. Aktor przeszedł operację usunięcia złośliwego guza i poddał się chemioterapii.  

(Mackuch, 06.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo