Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RAI uruchomi anglojęzyczną stację telewizyjną

(fot. Rai.it)

Włoski nadawca publiczny RAI zapowiedział uruchomienie anglojęzycznego kanału telewizyjnego.

Całodobowy kanał o nazwie RAI English ma wystartować w przyszłym roku. W jego ramówce znajdą się wiadomości, programy dokumentalne i sportowe. Głównym celem stacji ma być propagowanie włoskiego punktu widzenia na świecie.

(LL, 05.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomościom" nie pomaga emisja w TVP Info, wyraźnie przegrywają z "Faktami"

Jarosław Olechowski na Twitterze przekonuje, że kierowane przez niego "Wiadomości" widzów nie tracą. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika jednak co innego

Spośród telewizyjnych programów informacyjnych w październiku br. najwięcej widzów rok do roku straciły "Wiadomości" w TVP 1. Najpopularniejsze są ”Fakty” TVN.

"Fakty" w październiku br. oglądało w TVN średnio 2,91 mln widzów - o 265,1 tys. mniej niż w październiku ub.r. "Wiadomości" w TVP 1 śledziło średnio 2,15 mln widzów - i w porównaniu z ub.r. ubyło im 1,13 mln widzów. Rok temu ”Wiadomości” miały większą widownię niż ”Fakty”. Z powodu spadku widowni ceny reklam przy programie informacyjnym Jedynki w przypadku niektórych październikowych wydań spadły nawet o 50 proc.

”Wydarzenia” Polsatu oglądało średnio 2,09 mln (o 177,2 tys. mniej niż rok wcześniej).

O blisko milion (928,2 tys.) zmalała widownia ”Teleexpressu” w Jedynce - do 1,99 mln. Z kolei emitowana w TVP 2 ”Panorama” gromadziła 1,14 mln widzów (spadek o 297,6 tys.).

Od końca sierpnia br. programy informacyjne TVP 1 i TVP 2 pokazywane są jednocześnie w TVP Info. Przy równoległej emisji w TVP Info łączna widownia ”Wiadomości” wyniosła 2,64 mln, ale to wciąż mniej (o 632,9 tys.) niż rok temu, gdy były emitowane tylko w Jedynce. ”Teleexpress” - po uwzględnieniu emisji w TVP Info - miał 2,53 mln widzów, a ”Panorama” - 1,54 mln. ”Panorama” to jedyny program informacyjny TVP, który miał dzięki TVP Info więcej widzów - o 104 tys. - niż przed rokiem.

"Fakty" - po uwzględnieniu emisji równoległej w TVN i TVN BiS - oglądało w październiku średnio 3,07 mln widzów, a "Wydarzenia" - w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2 - 2,27 mln widzów.

Dane: Nielsen Audience Measurement.


(KOZ, 06.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo