Dział: RADIO

Dodano: Listopad 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Zimiński odchodzi z radiowej Trójki

(fot. screen YouTube)

Wojciech Zimiński rozstaje się z Trójką w geście solidarności z Arturem Andrusem i Robertem Kantereitem – napisała 4 listopada br. Wyborcza.pl

W tekście Agnieszki Kublik, Wojciech Zimiński powiedział: "Moja wytrzymałość na świństwo się skończyła". Dodał też, że wszyscy mają jakieś swoje "dopóki" i jego "dopóki" właśnie nastąpiło.

Wojciech Zimiński jest jednym z prowadzących "Szkło kontaktowe" w TVN24, ale jest współpracownikiem programu III.
Przypomnijmy, że Artur Andrus i Robert Kantereit ogłosili, że odchodzą z Programu III Polskiego Radia, po tym jak nie dostali zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę ze z TVN 24.

– To nie był dla mnie wybór pomiędzy TVN 24 a Trójką. To jest dla mnie wybór pomiędzy tym, czy ja mogę coś o sobie decydować, czy nie – mówi Artur Andrus. – Dotychczas przez dwanaście lat moja współpraca z TVN 24 jakoś nie przeszkadzała poprzednim zarządom, dało się to godzić – zwraca uwagę. I dodaje: – Zgodnie z umową i jej wszelkimi zapisami formalnie powinienem mieć zgodę na każdy występ publiczny.

(JOK, 04.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Gąsiorowski ma Trójkę w sercu, ale z radia odchodzi

Michał Gąsiorowski do Trójki trafił w 2001 roku (screen YouTube.com)

Z Programu III Polskiego Radia po 16 latach odchodzi dziennikarz sportowy Michał Gąsiorowski – dowiedział się ”Presserwis”.

- Dostałem propozycję, z której trudno mi zrezygnować. To marzenie mojego życia, a atmosfera w Trójce jest mocno napięta - mówi Michał Gąsiorowski. Nie ujawnia, dokąd przechodzi, ale zaznacza, że zostaje w dziennikarstwie. Nadal ma współpracować z kanałem telewizyjnym Eleven Sports. 

- Dziś nie jest miło przychodzić do Trójki i patrzeć na ludzi, których znam od wielu lat, strasznie przygnębionych. Trudno to wszystko wytrzymać. Odchodzą kolejne ważne osoby nie tylko dla Trójki, ale i dla mnie. Mocno związany byłem z Robertem Kantereitem, odejście Artura Andrusa jest wielkim ciosem dla całej Trójki. Nowo zatrudnieni przychodzą do tej rozgłośni jak do fabryki gwoździ - opowiada Gąsiorowski. I zapewnia: - Mam Trójkę wytatuowaną na sercu. To dla mnie bolesny moment.

Gąsiorowski do zespołu Trójki dołączył w 2001 roku. Obecnie prowadzi audycje ”Trzecia strona medalu” i ”Na trzecim biegu”. Od jesieni 2013 roku do wiosny 2017 roku był wiceszefem naczelnej redakcji sportowej Polskiego Radia. Relacjonował m.in. piłkarskie Euro 2008 i 2016, igrzyska olimpijskie w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Miał obsługiwać przyszłoroczne igrzyska zimowe w południowokoreańskim Pjongczangu. Formalnie z Polskim Radiem będzie związany do końca stycznia 2018 roku.

(KOZ, 06.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo