Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biełsat TV robi z BBC pierwsze odcinki kulinarnego show "Ja tego nie będę jeść"

(fot. Pixabay.com, CC0 Creative Commons)

Biełsat TV za pieniądze z BBC wyprodukuje trzy pilotażowe odcinki show kulinarnego "Ja tego nie będę jeść". Emisję przewidziano przed świętami Bożego Narodzenia.  

Biełsat TV nawiązał współpracę z BBC pół roku temu. - Kierownictwo BBC przekazuje duże środki na stawianie czoła propagandzie rosyjskiej. Brytyjczycy uznali, że Biełsat TV w tym wypadku jest najbardziej odpowiednim partnerem dla sekcji rosyjskiej BBC - mówi Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV.

W ramach współpracy polski nadawca za darmo otrzymuje z BBC m.in. seriale dokumentalne. - Najnowszy wspólny projekt to duży show kulinarny "Ja tego nie będę jeść". Uczestnicy wspominają najgorsze potrawy, jakie jedli w sowieckich czasach. My zapraszamy do studia wybitnych kucharzy, którzy robią te dania dziś i starają się udowodnić, że można je zrobić smacznie - opowiada Romaszewska-Guzy.

Najpierw BBC sfinansuje trzy pilotażowe odcinki. Każdy kosztuje 140 tys. zł. - Jeśli brytyjski nadawca będzie zadowolony z naszej pracy, otrzymamy pieniądze na wyprodukowanie pierwszego sezonu. Emisję całości przewidujemy w 2018 roku - mówi Agnieszka Romaszewska-Guzy.  

(Mackuch, 05.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix kończy "House of Cards" po oskarżeniach Spaceya o molestowanie

(fot. screen z Youtube)

Twórcy "House of Cards" poinformowali, że w związku z zarzutami o molestowanie seksualne kierowanymi pod adresem Kevina Spaceya, odtwórcy głównej roli, zdecydowali o zawieszeniu produkcji serialu.

Serwis streamingowy Netflix i firma producencka Media Rights Capital ogłosiły, że zdjęcia do szóstego sezonu popularnego serialu zostały przerwany na nieokreślony czas. Już wcześniej producenci serii potwierdzili, że będzie to ostatni sezon "House of Cards".

W oficjalnym komunikacie podano, że wpływ na ich decyzję miały informacje o zarzutach aktora Anthony’ego Rappa, który oskarżył Kevina Spaceya o molestowanie seksualne. Do "niewłaściwych zachowań" Spaceya miało dojść w 1986 roku, gdy Rapp miał 14 lat.

Serial "House of Cards" debiutował w 2013 roku. Jest to pierwsza poważna produkcja własna serwisu Netflix. Amerykańskie media branżowe donoszą, że serwis planuje produkcję dwóch lub trzech spin-offów tego serialu.

(LL, 05.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY