Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat pokaże czwarty sezon serialu "Gliniarze" wiosną 2018 roku

Polsat wiosną 2018 roku pokaże czwarty sezon serialu dokumentalnego "Gliniarze" (screen: Youtube.com)

Telewizja Polsat pokaże czwarty sezon docu-crime "Gliniarze" - podaje Tvpolsat.info.

Czwarty sezon "Gliniarzy" prawdopodobnie trafi do wiosennej ramówki Polsatu w 2018 roku. Obecnie stacja emituje trzeci sezon tego serialu, który zakończy się 28 listopada. Serial, którego producentem jest firma Outset Films, można oglądać od poniedziałku do piątku o 17. "Gliniarze" to opowieść o pracy dwóch zespołów detektywów z wydziału kryminalnego warszawskiej komendy policji.

(Mackuch, 03.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Adamczyk swoje wpisy o Władysławie Bartoszewskim uznał za ocenę polityczną

Michał Adamczyk twierdzi, że próbuje mu się przypisać poglądy, których nigdy nie podzielał (fot. screen z YouTube)

Prof. Barbara Engelking, przewodnicząca Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej przy Premierze RP, w oświadczeniu zaprotestowała ”przeciwko obrzydliwemu atakowi na śp. Władysława Bartoszewskiego, którego niedawno dopuścił się pan Michał Adamczyk z TVP”. Pod wpływem krytyki internautów Michał Adamczyk napisał list do prezesa TVP z wyjaśnieniami i sugestią, że został źle zrozumiany.

W sobotę Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie, odnosząc się do tekstu w portalu Gazeta.pl, w którym napisano, że wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w młodości ”stał pod blokiem”, na Twitterze skomentował: ”Bartoszewski stał przed blokiem. Podpowiadam praktykantom z Czerskiej. Na placu apelowym w Auschwitz”.

Na wpis Gmyza zwrócił uwagę poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. W odpowiedzi prowadzący ”Wiadomości” TVP 1 Michał Adamczyk nawiązał do zwolnienia Władysława Bartoszewskiego z obozu. ”Ile zna Pan, panie pośle przypadków zwolnienia z Auschwitz z powodu złego stanu zdrowia? Tak tylko pytam” – zapytał polityka Adamczyk.

”Z Auschwitz zwolniono ok. 2 tys. więźniów politycznych i ok. 9 tys. wychowawczych” – zareagowało na Twitterze Muzeum Auschwitz.

Później Michał Adamczyk napisał, że ”zapewne przez przypadek” Władysław Bartoszewski zablokował pośmiertne przyznanie Orderu Orła Białego rotmistrzowi Pileckiemu.

”Wyjątkowo haniebne jest szerzenie oszczerstw i kłamstw, zwłaszcza gdy bezpośrednio dotyczą one naznaczonych cierpieniem losów nastoletniego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz” – napisała w oświadczeniu prof. Barbara Engelking. ”Trudno pojąć, dlaczego osoba pracująca w mediach publicznych, które teoretycznie zobligowane są pełnić szczególną misję – nie respektuje faktów” – czytamy. Zdaniem prof. Engelking ”swoimi niemądrymi wypowiedziami” Michał Adamczyk ”de facto zbrukał pamięć o tragedii polskich więźniów KL Auschwitz”.

1 listopada serwis Wpolityce.pl  opublikował list Michała Adamczyka do prezesa TVP Jacka Kurskiego, w którym twierdzi, że próbuje mu się przypisać poglądy, których nigdy nie podzielał. "Wyjaśniam zatem jednoznacznie, że: szanuję śp. Władysława Bartoszewskiego" - zapewnił Adamczyk. Jednak jego zdaniem, "Władysław Bartoszewski był postacią zaangażowaną w ostre spory w III RP, dlatego podlega (jak inni) ocenom politycznym i tylko to miałem na myśli". I dodał: "Na pewno jednak warto wyciągnąć z tej historii wniosek, że w wypowiedziach w mediach internetowych należy być bardzo precyzyjnym pamiętając, że każdy pretekst jest dobry, by uderzyć w dziennikarza telewizji publicznej. Tak też uczynię".   

Michał Adamczyk odmówił rozmowy z "Presserwisem". Cezary Gmyz odesłał nas do biura prasowego TVP. Z biura prasowego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.


(KOZ, Mackuch, 04.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo