Dział: PRASA

Dodano: Listopad 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Condé Nast zamyka pismo o nakładzie 1 mln egzemplarzy i zmniejsza liczbę wydań innych

„Teen Vogue”

Amerykańska grupa wydawnicza Condé Nast zdecydowała o przeprowadzeniu zwolnień grupowych i zrezygnowała z drukowania jednego ze swoich dużych czasopism - “Teen Vogue”.

Jak podał magazyn “Variety”, decyzje amerykańskiego wydawcy podyktowane są względami oszczędnościowymi. Redukcja zatrudnienia ma objąć większość działów firmy i dotyczyć likwidacji co najmniej 80 etatów. Obecnie Condé Nast zatrudnia około 3 tys. osób. W przyszłym roku przestanie się ukazywać drukowana wersja “Teen Vogue”. W br. skierowany do młodzieży magazyn został opublikowany w druku tylko cztery razy, a rok wcześniej miał dziewięć wydań. Pismo zadebiutowało w 2003 roku. Jego średni nakład wynosił 1 mln egz. Condé Nast zdecydowało również o ograniczeniu częstotliwości publikacji szeregu magazynów: "GQ", "Glamour", "Allure" i "Architectural Digest" - 11 zamiast 12 wydań rocznie; “Bon Appétit” - 10 zamiast 11; “W” i “Condé Nast Traveler” - 8 zamiast 10. Najpopularniejsze pisma z portfolio nowojorskiego wydawcy, "Vanity Fair", "Vogue", "Wired", "The New Yorker" i "Brides", będą publikowane na dotychczasowych zasadach.

Press

(LL, 03.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Łódzki" z nową wicenaczelną

Grażyna Tomala-Tylman, nowa wicenaczelna "Dziennika Łódzkiego" (fot. Grzegorz Gałasiński/materiały prasowe)

Od listopada br. Grażyna Tomala-Tylman jest zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Łódzkiego" (Polska Press Grupa). Tomasz Jabłoński z kolei został menedżerem serwisów internetowych i redakcji multimedialnej łódzkiego oddziału Polska Press Grupy.

Grażyna Tomala-Tylman dotychczas była wydawcą i redaktor odpowiedzialną za piątkowy magazyn "Dziennika Łódzkiego". Z dziennikiem tym związana jest od 2004 roku. Na stanowisku wicenaczelnej zastąpiła Martę Roszkowską, która z końcem września br. rozstała się z firmą.

Tomasz Jabłoński, który od 2012 roku jest szefem redakcji internetowej "Expressu Ilustrowanego", rozszerzył kompetencje o kolejne serwisy. Jako menedżer serwisów internetowych i redakcji multimedialnej łódzkiego oddziału Polska Press Grupy odpowiada teraz za Expressilustrowany.pl, Dzienniklodzki.pl i Lodz.naszemiasto.pl. Tym samym Jabłoński częściowo przejął zakres obowiązków po Marcie Roszkowskiej, która jako wicenaczelna "Dziennika Łódzkiego" odpowiadała także za serwisy internetowe.

(IKO, 03.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo